Liga A: Greenyard Maaseik bliżej obrony tytułu

Siatkarze Greenyard Maaseik w sobotę na wyjeździe odnieśli drugie zwycięstwo w finałowej rywalizacji. Po poprzednich dwóch meczach zakończonych tie-breakiem, tym razem do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były trzy sety. Obrońcy tytułu mistrza Belgii już w najbliższą środę staną przed szansą zakończenia rywalizacji i zdobycia po raz drugi z rzędu złotego medalu.

 

Siatkarze z Maaaseik od początku narzucili przeciwnikom swój rytm gry. W pierwszych dwóch odsłonach wygrali z przewagą kolejno dziewięciu i sześciu punktów i tylko w trzeciej partii gracze Knack Roeselare postawili im większy opór w końcówce.

 

Goście przyjmowali na poziomie 57% (9% perfekcyjnego), a w ataku zagrali ze skutecznością 48%. Przeciwnicy zanotowali 57% jakość przyjęcia zagrywki (14% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 46%. W polu serwisowym lepiej zaprezentowali się siatkarze z Maaseik, a posłali 8 punktowych zagrywek wobec 1 po stronie przeciwników. W grze blokiem skuteczniejsi byli jednak gospodarze – 9 punktów tym elementem przy 7 „oczkach” rywali.

 

Najlepszym graczem meczu został wybrany Jolan Cox. Jako lider zespołu zdobył 17 punktów, z czego 1 „oczko” zagrywką. Atakował ze skutecznością 57%. Robert Wójcik nie zagrał w tym meczu.

 

Po przeciwnej stronie siatki liderem był Hendrik Tuerlinckx. Zdobył 13 punktów przy 42% skuteczności gry w ataku.

 

Knack Roeselare – Greenyard Maaseik 0:3 (16:25, 19:25, 23:25)

MVP: Jolan Cox

 

Źródło: http://www.euromillionsvolleyleague.be / opracowanie własne