Bundesliga: Berlin Recycling Volleys wygrywa w drugim meczu finałowym

W niemieckiej Bundeslidze rozegrany został drugi mecz finałowy. Tym razem skuteczniejsi byli siatkarze Berlin Recycling Volley, pokonując po pięciu setach ekipę VfB Friedrichshafen. Tym samym berlińczycy wyrównali stan rywalizacji o mistrzostwo Niemiec. W szeregach zespołu z Friedrichshafen kolejny dobry występ zanotował zaś Bartłomiej Bołądź.

 

Siatkarze z Berlina prowadzili w meczu już 2:1, ale swoje szansę dłużyli przyjezdni. W tie-breaku w końcówce o dwa punkty skuteczniejsi byli berlińczycy, zapisując zwycięstwo na swoim koncie.

 

Siatkarze z Berlina przyjmowali na poziomie 56% (17% perfekcyjnego), a w ataku zagrali ze skutecznością 43%. Przeciwnicy zanotowali 44% jakość przyjęcia (14% perfekcyjnego), zaś atakowali z 50% skutecznością. W polu serwisowym punktowali tylko gracze z Berlina, a posłali 4 punktowe zagrywki. Skuteczniejsi byli także w grze blokiem – ustawili ich 13 wobec 10 bloków gości.

 

Najlepszym graczem meczu został wybrany Samuele Tuia, który zdobył 17 punktów, z czego 1 zagrywką. Atakował ze skutecznością 53%, zaś przyjmował na poziomie 50% (8% perfekcyjnego). Liderem był Kyle Russell. Zdobył 26 „oczek”, a w tym posłał 1 punktową zagrywkę i ustawił 1 skuteczny blok. Atakował ze skutecznością 44%.

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepszym graczem został wybrany Bartłomiej Bołądź, który jako lider zespołu zdobył 22 punkty, a w tym ustawił 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 57%.

 

Berlin Recycling Volleys – VfB Friedrichshafen 3:2 (17:25, 25:22, 28:26, 21:25, 15:13)

MVP gold: Samuele Tuia

MVP silber: Bartłomiej Bołądź

 

Źródło: http://www.volleyball-bundesliga.de / opracowanie własne