Liga A: Knack Roeselare wyrównuje stan rywalizacji

W środę w Belgii rozegrano drugie spotkanie finałowe. Kibice ponownie mogli obserwować pięciosetowe starcie, w którym tym razem na boisku przeciwników skuteczniejsi byli gracze Knack Roeselare. Tym samym wyrównali stan rywalizacji, a kolejne spotkanie rozegrają z zespołem Greenyard Maaseik na własnym terenie. 

 

Siatkarze z Roeselare w całym starciu obejmowali już prowadzenie 2:1. W czwartej partii skuteczniejsi byli siatkarze z Maaseik, ale tie-break ponownie należał do gości.

 

Siatkarze z Roeselare przyjmowali na poziomie 54% (24% perfekcyjnego), a w ataku zagrali ze skutecznością 49%. Gospodarze zagrali w przyjęciu z 55% jakością (23% perfekcyjnego), a atakowali z 53% skutecznością. W polu serwisowym i w grze blokiem skuteczniejsi byli gracze z Maaseik – posłali 6 punktowych zagrywek przy 2 po stronie rywali, a także ustawili 11 skutecznych bloków przy 10 blokach gości.

 

Najlepszym graczem meczu został wybrany Ruben Van Hirtum, który zdobył 19 punktów, mając w tym 2 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 53%, zaś przyjmował na poziomie 45% (12% perfekcyjnego). Liderem zespołu był Hendrik Tuerlinckx. Zdobył 21 „oczek”, z czego 1 blokiem. Atakował ze skutecznością 43%.

 

Po przeciwnej stronie siatki liderem był Jolan Cox. Zdobył 30 punktów, mając w tym 3 asy serwisowe i 2 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 60%. Robert Wójcik nie zagrał w tym meczu.

 

Greenyard Maaseik – Knack Roeselare 2:3 (23:25, 25:20, 23:25, 25:19, 12:15)

MVP: Ruben Van Hirtum

 

Źródło: http://www.euromillionsvolleyleague.be / opracowanie własne