Szymon Jakubiszak na dłużej w Gdańsku

Spore rewolucje kadrowe czekają również Trefla Gdańsk. Na razie wiadomo, że w kolejnych rozgrywkach zespołu nie poprowadzi Andrea Anastasi, a w drużynie zdecydował się zostać Niemiec Ruben Schott. Kolejnym zawodnikiem, który związał się z klubem roczną umową jest przyjmujący Szymon Jakubiszak.

 

Szymon Jakubiszak w Treflu Gdańsk występuje od ośmiu lat. Jako wychowanek klubu przeszedł przez wszystkie kategorie żółto-czarnego szkolenia młodzieży – występował w drużynach młodzików, kadetów, juniorów oraz w Młodej Lidze. Do seniorskiego zespołu Trefla Gdańsk Jakubiszak dołączył przed sezonem 2016/2017, choć już wcześniej trenował z pierwszą drużyną. W minionych rozgrywkach przyjmujący wystąpił w 74 setach w 25 meczach PlusLigi, a także w 26 setach ośmiu meczów Ligi Mistrzów, rozpoczynając wyjazdowe starcie z Greenyard Maaseik w wyjściowej szóstce. W sumie zdobył we wszystkich spotkaniach 92 punkty.

 

Po zakończeniu sezonu 2018/2019 Jakubiszak zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Treflem Gdańsk. Nowa umowa przyjmującego z gdańskim klubem obowiązywała będzie w rozgrywkach 2019/2020. „Bardzo się cieszę, że Trefla Gdańsk reprezentują wychowankowie, którzy stopniowo byli przygotowywani do wejścia do pierwszej drużyny. W minionym sezonie Szymon udowodnił, że zasługuje na coraz więcej szans. Niejednokrotnie pojawiał się na boisku w bardzo trudnych momentach i za każdym razem zachowywał zimną krew oraz robił to, co do niego należało. Liczę, że przed Szymonem dalszy rozwój i ciężką pracą wywalczy sobie jeszcze więcej minut na parkiecie” – mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

 

Szymon Jakubiszak to drugi zawodnik, który zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Treflem Gdańsk. Wcześniej na taki krok zdecydował się Ruben Schott, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: http://www.treflgdansk.pl