GKS Katowice z nowym atakującym!

Drużyna GKS-u Katowice po zakończeniu zmagań w jeszcze trwającym sezonie ligowym kontynuuje gruntowną przebudowę składu. Włodarze klubu poinformowali dziś o pozyskaniu kolejnego siatkarza. W przyszłym sezonie ekipę z Katowic zasili atakujący Wiktor Musiał, który wraz z zespołem będzie walczył o jak najlepszy wynik.

 

Z zaplecza do PlusLigi

 

Wiktor Musiał do drużyny z Katowic przychodzi z KS Lechii Tomaszów Mazowiecki. Przygodę z siatkówką 26-letni siatkarz rozpoczął w latach nauki licealnej, a jego pierwszym klubem była ekipa z Międzyrzeca Podlaskiego. Po zakończeniu trzyletniej przygody z międzyrzeckim klubem związał się z drużyną ze swojego rodzinnego miasta, Tomaszowa Mazowieckiego, z którą w sezonie 2016/2017 awansował do rozgrywek I Ligi mężczyzn. W sezonie 2017/2018 wraz zagrał z nią w finale tych rozgrywek, lecz ostatecznie jego zespół zdobył srebrny medal.

 

Dobra postawa procentuje

 

W minionym sezonie Wiktor Musiał był najlepiej punktującym graczem rozgrywek I Ligi. Na przestrzeni całego sezonu zdobył aż 661 punktów, z czego posłał 58 punktowych zagrywek, a także ustawił 29 skutecznych bloków. Jego postawa została doceniona przez władze GKS-u Katowice, który po zakończeniu zmagań w sezonie 2018/2019 pożegnał aż dwunastu siatkarzy i od nowa buduje drużynę do walki o wysokie cele. „Wiktor to najlepszy zawodnik I ligi. Jestem przekonany, że nie tylko bardzo dobrze wpisze się w nasz zespół, ale przede wszystkim pokaże się z jak najlepszej strony w rozgrywkach PlusLigi. To siatkarz o wielkim potencjale, który nadal chce się rozwijać” – wyjaśnił Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki katowickiego klubu.

 

Przypomnijmy, że zespół GKS-u Katowice kompletowanie zespołu rozpoczął od przedłużenia jeszcze w marcu kontraktów z Emanuele Kohutem i Maciejem Fijałkiem. Po pożegnaniu trenera Piotra Gruszki i dwunastu siatkarzy włodarze klubu zakontraktowali na stanowisko szkoleniowca Dariusza Daszkiewicza, o czym pisaliśmy TUTAJ oraz rozgrywającego Jana Firleja, który ma za sobą udany sezon w lidze belgijskiej, a przeczytasz o tym TUTAJ. O kolejnych ruchach transferowych zespołu z Katowic będziemy informować na bieżąco.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

Źródło: http://www.siatkowka.gkskatowice.eu / opracowanie własne