Liga A: Greenyard Maaseik wykonał pierwszy krok w stronę obrony tytułu

W lidze belgijskiej o tytuł mistrza kraju walczą zespoły Knack Roeselare i Greenyard Maaseik, który w zeszłym sezonie wywalczył mistrzowski tytuł po sześcioletniej przerwie. W pierwszym meczu finałowej rywalizacji zespół z Roeselare na własnym boisku musiał uznać wyższość graczy z Maaseik, którzy po tie-breaku zrobili pierwszy z trzech kroków w stronę wywalczenia drugiego z rzędu złotego medalu.

 

Siatkarze z Maaseik po przegraniu pierwszej partii zwyciężyli w dwóch kolejnych. Gospodarze spotkania nie zamierzali jednak poddawać się tak szybko i doprowadzili do tie-breaka. W nim szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść cały czas aktualni mistrzowie Belgii, jednak w piątej partii nie brakowało woli walki z obu stron siatki, a set zakończył się po grze na przewagi.

 

Gracze Greenyard Maaseik przyjmowali na poziomie 53% (22% perfekcyjnego), a w ataku zagrali ze skutecznością 46%. Przeciwnicy w przyjęciu zagrali z 59% jakością (21% perfekcyjnego), zaś atakowali z 42% skutecznością. W polu serwisowym lepiej zaprezentowali się goście, posyłając 8 punktowych zagrywek przy 5 po stronie rywali, ale w grze blokiem skuteczniejsi byli siatkarze Knack Roeselare – ustawili 17 punktowych bloków wobec 15 bloków przyjezdnych.

 

Najlepszym graczem meczu został wybrany Aleks Grozdanov, który zdobył 12 punktów, mając w tym 1 asa serwisowego i 2 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 60%. Liderem ekipy z Maaseik był Jolan Cox. Zdobył 25 „oczek”, z czego 4 blokiem. Atakował ze skutecznością 43%. Robert Wójcik nie zagrał w tym starciu.

 

Po przeciwnej stronie siatki liderem był Hendrik Tuerlinckx. Zdobył 25 punktów, a w tym posłał 2 asy serwisowe i ustawił 3 skuteczne bloki. Atakował ze skutecznością 34%.

 

Knack Roeselare – Greenyard Maaseik 2:3 (25:21, 21:25, 21:25, 25:21, 18:20)

 

MVP: Aleks Grozdanov

 

Źródło: http://www.euromillionsvolleyleague.be / opracowanie własne