Kolejni zawodnicy żegnają się z Asseco Resovią Rzeszów

Jakub Jarosz, Mateusz Mika, Łukasz Kozub i David Smith to kolejni zawodnicy, którzy w przyszłym sezonie nie będą grać w barwach Asseco Resovii Rzeszów. Wcześniej z klubem pożegnało się trzech siatkarzy: Thibault Rossard, Mateusz Masłowski oraz Dawid Dryja, a Łukasz Perłowski zdecydował się na zakończenie kariery.

 

Asseco Resovia Rzeszów na zakończenie rozgrywek 2018/2019 zajęła siódme miejsce, pokonując w rywalizacji o tę lokatę GKS Katowice. Dobiegający końca sezon nie był udany dla klubu z Podkarpacia, który przed kolejnymi rozgrywkami przejdzie spore zmiany. Z drużyną jako pierwsi pożegnali się Thibault Rossard, Mateusz Masłowski oraz Dawid Dryja, z kolei Łukasz Perłowski zdecydował się na zakończenie kariery zawodniczej, o czym pisaliśmy TUTAJ. Kolejnymi siatkarzami, którzy w przyszłym sezonie nie zagrają w barwach Asseco Resovii Rzeszów są Jakub Jarosz, Mateusz Mika, David Smith oraz Łukasz Kozub.

 

Jakub Jarosz do Rzeszowa przeniósł się z katarskiego El Jaish. Z Asseco Resovią związany był od 2017 roku. Mateusz Mika i David Smith grali w Asseco Resovii w sezonie 2018/19. Polski przyjmujący do Rzeszowa wrócił po kilku latach gry w barwach Trefla Gdańsk, amerykański środkowy z kolei zamienił Zawiercie na stolicę Podkarpacia. Obydwaj z miejsca stali się podstawowymi zawodnikami rzeszowskiej drużyny. Wychowanek AKS-u, mistrz Polski, Europy i świata Łukasz Kozub do Asseco Resovii dołączył w grudniu, zastępując Rafaela Redwitza. „Chciałbym bardzo podziękować Kubie, Mateuszowi, Łukaszowi i Davidowi za godne reprezentowanie barw Asseco Resovii. Kuba przez dwa lata był silnym punktem naszej drużyny, który nie zawodził w najważniejszych momentach. Mateusz i David niejednokrotnie odmieniali losy poszczególnych akcji, setów pokazując swoją świetną technikę i wykorzystując swoje siatkarskie umiejętności w barwach Asseco Resovii. Słowa uznania kieruję do Łukasza, który dołączył do nas w trudnym momencie i z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem naszego zespołu. Wszystkim zawodnikom bardzo dziękuję za to, że reprezentowaliście biało-czerwone barwy. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój waszej kariery”powiedział prezes rzeszowskiego klubu, Krzysztof Ignaczak. Jak poinformowano wszyscy czterej zawodnicy zamierzają kontynuować karierę w PlusLidze.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: http://www.assecoresovia.pl/opracowanie własne