Bundesliga: VfB Friedrichshafen górą w pierwszym meczu finałowym

W niemieckiej Bundeslidze wystartowała rywalizacja finałowa, w której o tytuł mistrza Niemiec walczą drużyny VfB Friedrichschafen i Berlin Recycling Volleys. W pierwszym starciu rywalizacji ekipa trenera Vitala Heynena na własnym terenie potrzebowała trzech setów, aby pokonać siatkarzy z Berlina i zrobić pierwszy krok w stronę złotego medalu.

 

Siatkarze VfB Friedrichshafen nie tracili kontroli nad grą, chociaż gracze z Berlina postawili im opór, a pierwsze dwa sety zakończyły się odpowiednio różnicą trzech i dwóch punktów. W trzecim secie gospodarze wyraźnie postawili kropkę nad ‚i’, wygrywając z przewagą ośmiu „oczek”.

 

Siatkarze VfB Friedrichshafen przyjmowali na poziomie 33% (8% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 55%. Przeciwnicy zagrali w przyjęciu z 32% jakością (5% perfekcyjnego), a w ataku zanotowali 39% jakość. W polu serwisowym o punkt skuteczniejsi byli gracze Berlin Recycling Volleys, posyłając 6 punktowych zagrywek. W grze blokiem zaś lepiej zaprezentowali się gospodarze – 11 punktów tym elementem wobec 5 „oczek” rywali.

 

Najlepszym graczem meczu został wybrany Bartłomiej Bołądź, który jako lider zespołu zdobył 18 punktów, mając w tym 2 asy serwisowe i 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 65%.

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepszym siatkarzem wybrany został Georg Klein. Zdobył 3 punkty atakiem przy 43% skuteczności. Liderem zespołu był Samuel Tuia, który zdobył 11 „oczek” z czego 2 zagrywką. Atakował ze skutecznością 41%, zaś przyjmował z 14% jakością (7% perfekcyjnego).

 

VfB Friedrichshafen – Berlin Recycling Volleys 3:0 (25:22, 25:23, 25:17)

MVP gold: Bartłomiej Bołądź

MVP silber: Georg Klein

 

Źródło: http://www.volleyball-bundesliga.de / opracowanie własne