Ruben Schott przedłużył kontrakt z Treflem Gdańsk

Trefl Gdańsk zakończył zmagania w sezonie 2018/2019 na dziewiątym miejscu. Teraz włodarze drużyny skupiają się na budowie zespołu na koleje rozgrywki. Dzisiaj klub poinformował, że na pozostanie w zespole zdecydował się Ruben Schott. Nowa umowa przyjmującego będzie obowiązywała do 2020 roku.

 

Przygoda w Polsce trwa

 

Ruben Schott do zespołu Trefla Gdańsk przeniósł się z włoskiego zespołu Power Volley Milano w 2018 roku. Przyjmujący szybko stał się podstawowym zawodnikiem drużyny, który niejednokrotnie brał na swoje barki ciężar gry. Rubnem Schott wystąpił w dwudziestu sześciu spotkaniach PlusLigi oraz ośmiu meczach Ligi Mistrzów, zdobywając łącznie ponad trzysta czterdzieści „oczek” dla gdańskiego zespołu. Siatkarz charakteryzował się również wysoką skutecznością w przyjęciu, która wynosiła średnio 50% na mecz, co uplasowało go na piątym miejscu wśród najlepiej przyjmujących zawodników PlusLigi. „Bardzo się cieszymy, że Ruben Schott dalej będzie reprezentować Trefla Gdańsk. To bardzo solidny zawodnik, o czym świadczą chociażby statystyki. Był on jednym z najrówniej grających naszych zawodników przez cały sezon, wyróżniał się także w polu serwisowym, więc jesteśmy bardzo zadowoleni, że zostaje w Gdańsku” – mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski. Również sam zawodnik jest zadowolony z przedłużenia umowy z Treflem Gdańsk. Ruben Schott jest jednym z nielicznych zawodników, którzy po zakończeniu sezonu zdecydowali się pozostanie w Gdańsku. „W minionym sezonie miałem wiele możliwości gry i uważam, że podniosłem swój poziom. Chcę dalej się rozwijać, rywalizując w jednej z najsilniejszych lig i pokazać, że jeszcze na wiele mnie stać. Bardzo się cieszę na myśl o kolejnym sezonie, w którym dalej będę występować na parkietach jako „gdański lew”” – powiedział po podpisaniu kontraktu Ruben Schott.

 

Po zakończeniu rozgrywek z zespołem pożegnał się Andrea Anastasi. Teraz włodarze Trefla Gdańsk koncentrują się na zbudowaniu wyrównanego składu, który pozwoli na walkę o czołowe miejsca w PlusLidze w sezonie 2019/2020.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: treflgdansk.pl/opracowanie własne