Reprezentacja Polski rozpocznie sezon w Gliwicach!

Mistrzowie świata sezon reprezentacyjny rozpoczną od towarzyskiego meczu z drużyną narodową Niemiec. Pierwsze oficjalne spotkanie podopieczni trenera Vitala Heynena rozegrają 25 maja w Arenie Gliwice i będzie to dla nich przygotowanie do Ligi Narodów.

 

Dziś włodarze Polskiego Związku Piłki Siatkowej zaprezentowali szeroką kadrę zawodników wybranych  przez Vitala Heynena. Przed Polakami intensywny sezon, w którym każdy z powołanych będzie miał szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności. Drużyna mistrzów świata przygotowania do rozgrywek reprezentacyjnych rozpocznie 16 maja, a już 25 maja zespół podejmie w towarzyskim meczu drużynę narodową Niemiec. Spotkanie odbędzie się w Arenie Gliwice, która z powodzeniem organizowała już wydarzenie siatkarskie, jakim było spotkanie Ligi Mistrzów pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a drużyną Cucine Lube Civitanova. „Jestem niezwykle rad, że największy i niezwykle nowoczesny gliwicki obiekt dołącza, jako ważny punkt do siatkarskiej mapy Polski. Pragnę podziękować Miastu Gliwice i Arenie Gliwice za umożliwienie imponującego otwarcia reprezentacyjnego sezonu z udziałem mistrzowskiego zespołu. Także serdecznie zapraszam do Gliwic najlepszych kibiców na świecie”– mówi Jacek Kasprzyk, Prezes PZPS.

 

Zobacz szeroki skład na sezon 2019

 

 

Już 31 maja rozpocznie się Liga Narodów, zatem spotkanie w Gliwicach będzie dla Polaków sprawdzianem formy. W kolejnych częściach sezonu nasza reprezentację czekają wrześniowe Mistrzostwa Europy oraz udział w Pucharze Świata. Jednak najważniejszym turniejem dla podopiecznych Vitala Heynena będzie Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, który odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia, a o olimpijską kwalifikację drużyna walczyć będzie w Gdańsku.

 

 

Sprzedaż biletów na spotkanie w gliwickiej hali rozpocznie się 29 kwietnia o 12:00 i będzie prowadzona przez portal ebilet.pl.

 

 

 

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne