Nowy zawodnik w GKS-ie Katowice

Władze GKS-u Katowice nie zwalniają tempa w budowaniu drużyny, która w przyszłym sezonie ligowym będzie walczyła o najwyższe cele w PlusLidze. Nowym graczem katowickiej ekipy został Jan Firlej, który wraca do Polski po roku spędzonym w lidze belgijskiej, gdzie reprezentował barwy ekipy Lindemans Aalst.

 

Z Mazowsza przez Belgię

 

Jan Firlej swoją karierę rozpoczynał w barwach występującej w Młodej Lidze drużyny Czarnych Radom (2013-2015). W sezonie 2014/2015 razem z radomską drużyną wywalczył mistrzostwo Młodej Ligi. Kolejne trzy lata młody rozgrywający spędził w barwach ówczesnego zespołu AZS Politechnika Warszawska. W pierwszych dwóch sezonach siatkarz pełnił funkcję zmiennika Pawła Zagumnego, a po zmianach organizacyjnych, w wyniku, których warszawski zespół zmienił nazwę na ONICO Warszawa, był zmiennikiem francuskiego rozgrywającego, Antoine Brizarda. Po zakończeniu sezonu 2017/2018 postanowił spróbować swoich sił poza granicami Polski i związał się z zespołem Lindemans Aalst. W belgijskim klubie występował z trzema innymi Polakami: Patrykiem Strzeżkiem, Adrianem Staszewskim i Januszem Górskim. Pełnił funkcję podstawowego rozgrywającego, notując dobre występy na przestrzeni całego sezonu i razem z drużyną z Aalst awansował do najlepszej czwórki Ligi A.

 

Wyzwania na Śląsku

 

Po roku zbierania doświadczeń w lidze belgijskiej Jan Firlej wraca do Polski. W sezonie 2019/2020 będzie bronił barw ekipy GKS-u Katowice, która po zakończeniu minionych rozgrywek na ósmej pozycji przechodzi spore zmiany. Przed młodym rozgrywającym duże wyzwanie, gdyż ma on pomóc drużynie w walce o najwyższe cele i poprawę rezultatu z minionego sezonu.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: Informacja własna