Kolejne odejścia z Asseco Resovii

Po zakończeniu rozgrywek 2018/2019 przez Asseco Resovię Rzeszów z zespołem żegnają się pierwsi zawodnicy. Po Thibaulcie Rossardzie na rozstanie z klubem zdecydowali się libero Mateusz Masłowski i środkowy Dawid Dryja, którzy większość swoich dotychczasowych karier spędzili w rzeszowskiej drużynie.

 

Czas na nowe wyzwanie

 

Mateusz Masłowski karierę zawodniczą rozpoczął właśnie w stolicy Podkarpacia, skąd pochodzi. Libero zadebiutował w barwach Asseco Resovii Rzeszów 2 października 2013 roku podczas 4. kolejki PlusLigi sezonu 2013/2014 na skutek kontuzji Krzysztofa Ignaczaka przeciwko drużynie Transferu Bydgoszcz. Wraz z tym zespołem sięgnął po mistrzostwo Polski młodzików (2012), kadetów (2013), a rok później dołożył w tych rozgrywkach także brązowy medal. Masłowski zapisał na swoim koncie także dwukrotnie mistrzowski tytuł rozgrywek juniorskich w 2014 i 2016 roku. W obu tych sukcesach uznany został za najlepiej broniącego zawodnika. W 2014 roku wypożyczony został do drużyny SMS PZPS Spała, w której szeregach wywalczył wicemistrzostwo Młodej Ligi w 2014 roku oraz krążek z tego samego kruszcu w mistrzostwach I Ligii w 2016 roku. Wtedy również wstąpił do seniorskiej drużyny Asseco Resovii Rzeszów. Nie znalazł jednak uznania w oczach trenerach od razu, bowiem przegrywał rywalizację o wyjściową szóstkę z Damianem Wojtaszkiem. Po jego odejściu z klubu stał się pierwszoplanowym zawodnikiem rzeszowskiego klubu. W minionym sezonie 2018/2019 o pozycję podstawowego libero toczył rywalizację z Australijczykiem, Lukem Perrym.

 

 

Bogactwo medali

 

Wraz z reprezentacją Polski juniorów, Mateusz Malinowski sięgnął po Mistrzostwo Świata Kadetów w 2015 roku w Argentynie oraz po złoty medal mistrzostw Europy juniorów w 2016 roku w bułgarskim Płodiw. Warto wspomnieć, że był także solidnym ogniwem drużyny w czeskim Brnie, gdzie w 2017 roku na mistrzostwach świata juniorów reprezentacja Polski wywalczyła złoty medal. Wraz z drużyną zanotował serię 48 zwycięskich spotkań z rzędu.

 

Dawid Dryja pochodzący z Jasła z rzeszowskim klubem związany był od 2011 roku. Natomiast pierwsze kroki w PlusLidze stawiał w szeregach AZS Politechniki Warszawskiej  w sezonie 2012/2013. Kolejnym miejscem na siatkarskiej mapie 26-latka były Kielce. W barwach tamtejszego Effectora spędził rozgrywki 2013/2014. Przed sezonem 2014/2015 podpisał kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów, a mistrzowski tytuł zdobył w 2015 roku. Pod wodzą Andrzeja Kowala sięgnął także po srebrny krążek Ligi Mistrzów (2015) oraz wicemistrzostwo Polski (2016). Na swoim koncie ma też brązowy medal wywalczony w Lidze Europejskiej w 2015 roku.

 

 

Wdzięczności nie ma końca

 

Prezes Asseco Resovii Rzeszów, Krzysztof Ignaczak nie kryje wdzięczności wobec Mateusza Masłowskiego oraz  Dawida Dryji. „Bardzo dziękujemy Dawidowi i Mateuszowi za lata gry w barwach naszego Klubu. Obydwaj zawodnicy większą część swojej seniorskiej kariery spędzili w Asseco Resovii. Jestem dumny, że właśnie w pasiaku mogliśmy oglądać ich postępy, obydwaj z roku na rok podnosili swoje siatkarskie umiejętności. Dawid, Mateusz dziękuje wam za każdy atak, blok i każdą podbitą piłkę w obronie” – mówił Krzysztof Ignaczak. Prezes rzeszowskiego klubu podkreśla także rolę obydwu zawodników jaką odegrali w tworzeniu odpowiedniej atmosfery w zespole oraz dziękuję za czas spędzony w stolicy Podkarpacia. „Obydwaj byliście odpowiedzialni za budowanie pozytywnej atmosfery zarówno na boisku, jak i poza nim. W imieniu swoim, pracowników Klubu i kibiców ogromne podziękowania za te lata, kiedy z dumą reprezentowaliście nasze barwy. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój waszej kariery” – powiedział Prezes Zarządu Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne