Indykpol AZS Olsztyn rozpoczyna budowę drużyny na kolejny sezon

Indykpol AZS Olsztyn sezon 2018/2019 zakończył na dziesiątym miejscu, a włodarze klubu rozpoczęli budowę zespołu na kolejne rozgrywki. Na przedłużenie kontraktu zdecydowali się Robbert Andringa oraz Jan Hadrava. Natomiast w kolejnym sezonie w Olsztynie nie zagrają: Mateusz Kańczok, Radosław Gil, Serhiy Kapelus, Marcin Wika oraz Miłosz Zniszczoł.

 

Podstawowe ogniwa zostają

 

Tuż po zakończeniu sezonu na przedłużenie kontraktu zdecydowali się Robbert Andringa oraz Jan Hadrava, którzy w ostatnich rozgrywkach byli filarami zespołu. Robbert Andringa do Indykpolu AZS-u Olsztyn dołączył przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018 i od razu stał się podstawowym przyjmującym zespołu. W ostatnim sezonie siatkarz wystąpił w szesnastu spotkaniach i dla olsztynian zdobył sto trzydzieści dwa „oczka”. W marcu ze względu na kontuzję stopy Robbert Andringa nie był w stanie wesprzeć zespołu w dalszej części sezonu. Obecnie przyjmujący przeszedł operację i rozpocznie rehabilitację tak, by przygotować się do kolejnych rozgrywek. „Robbert przeszedł w Amsterdamie operację i w środę wraca do Olsztyna na rehabilitację. Zdaniem lekarzy operacja się udała i jestem przekonany, że limit kontuzji Robberta się skończył”- powiedział Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. Na przedłużenie kontraktu zdecydował się również podstawowy atakujący, jakim jest Jan Hadrava. Dla zawodnika sezon 2019/2020 będzie czwartym jaki rozegra w barwach Indykpolu AZS-u Olsztyn. W zakończonych dla olsztynian rozgrywkach Jan Hadrava wystąpił w dwudziestu sześciu spotkaniach i tylko atakiem zdobył dla swojej drużyny ponad czterysta punktów, co jak na razie uplasowało go na drugim miejscu w rankingu najlepiej punktujących. Jak informują włodarze Indykpolu AZS-u Olsztyn nowe umowy zawodników będą obowiązywać do zakończenia sezonu 2019/2020. „Po ostatnim meczu w Gdańsku obaj złożyli podpisy i bardzo się z tego cieszę. Ważnym aspektem jest dla mnie fakt, że dla Janka będzie to czwarty, a dla Robberta trzeci sezon gry w Olsztynie.  To dobra promocja naszego klubu, że tak klasowi gracze są zadowoleni z pobytu w Olsztynie oraz gry w Indykpolu AZS i pozostaną tu na kolejny rok – mam nadzieję, że nie na ostatni”- dodał Tomasz Janikowski.

 

W zespole pozostaną również kapitan zespołu Paweł Woicki, libero Michał Żurek, drugi libero zespołu Jakub Zabłocki, środkowy Paweł Pietraszko, środkowy Mateusz Poręba oraz przyjmujący Dawid Sokołowski, którzy w dalszym ciągu mają ważne kontrakty. Natomiast niepewny jest jeszcze los Jakuba Urbanowicza i Sebastiana Wardy. O kolejnych transferach włodarze Indykpolu AZS-u Olsztyn będą informować po zakończeniu sezonu 2018/2019.

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: indykpolazs.pl/opracowanie własne