Serie A: Walka o wejście do finału nadal trwa

We włoskiej Serie A nadal trwa walka o wejście do finału. Po trzech rundach spotkań półfinałowych bliżej awansu są zespoły Cucine Lube Civitanovy i Sir Safety Conad Perugii. Kluby z Modeny i Trydentu nie zamierzają jednak poddawać się bez nawiązania rywalizacji. Czwarte i ewentualnie piąte starcie zaplanowano kolejno na 25 i 28 kwietnia. 

 

W pierwszym spotkaniu Sir Safety Conad Perugia w czterech setach pokonała klub z Modeny, chociaż druga i czwarta partia były bardzo wyrównane. Na korzyść gospodarzy zdecydowanie przemawiała zagrywka, posłali bowiem oni rywalom dziesięć asów, przy zaledwie dwóch po ich stronie. Najwięcej punktów po stronie zespołu z Perugii wywalczył Wilfredo Leon – 24, z czego cztery posłał zagrywką. Drużyna nie mogła w tym meczu liczyć na Aleksandara Atanasijevića, który został ukarany za niesportowe zachowanie. W Azimut Leo Shoes Modenie ciężar gry na swoje barki wziął polski przyjmujący Bartosz Bednorz, zdobywca 17 „oczek”, który utrzymał 50% jakości ataku.

 

Sir Safety Conad Perugia – Azimut Leo Shoes Modena 3:1 (25:15, 26:24, 21:25, 26:24)

MVP: Marko Podraščanin

 

 

Drugie spotkanie półfinałowe zakończyło się dopiero po pięciu setach, a zespoły nie potrafiły utrzymać wysokiego poziomu. Sir Safety Conad Perugia lepiej zagrała zagrywką (11 asów przy 7 rywali), Azimut Leo Shoes Modena natomiast blokiem (10:6). Liderem gości był Aleksandar Atanasijević, który punktował 27 razy, w tym trzykrotnie zagrywką i utrzymał 60% ataku. Niewiele mniej punktów do dorobku zespołu dołożył Wilfredo Leon – 24 punkty, posyłając na stronę rywali pięć asów. Azimut Leo Shoes Modenę do zwycięstwa poprowadził Ivan Zaytsev, który zdobył 30 „oczek”, w tym 3 zagrywką. Dobry mecz zagrał również Bartosz Bednorz, kończąc spotkanie z dorobkiem 16 punktów.

 

Azimut Leo Shoes Modena – Sir Safety Conad Perugia 3:2 (19:25, 25:22, 25:22, 23:25, 15:9)

MVP: Ivan Zaytsev

 

 

W trzecim starciu również lepsza była Sir Safety Conad Perugia, która zdecydowanie lepiej zaprezentowała się w polu serwisowym, punktując 9 razy przy 3 asach rywali. W pozostałych elementach zespoły miały podobny poziom. Liderem Azimut Leo Shoes Modeny był Bartosz Bednorz, który na przestrzeni całego meczu wywalczył 17 punktów, w tym jeden blokiem, utrzymał przy tym 58% skuteczności przyjęcia i 59% ataku. W Sir Safety Conad Perugii najwięcej „oczek” zdobył Wilfredo Leon – 24, w tym trzy zagrywką, utrzymał również 60% jakości ataku. Dobrze zagrał również Aleksandar Atanasijević, który spotkanie zakończył z dorobkiem 19 „oczek”.

 

Sir Safety Conad Perugia – Azimut Leo Shoes Modena 3:1 (21:25, 25:17, 27:25, 25:22)

MVP: 

 

 

 


 

 

W pierwszym meczu półfinałowym Cucine Lube Civitanova pokonała Itas Trentino dopiero po pięciu setach, z których każdy był pełen walki, a tie-break zakończył się wynikiem 21:19. Oba zespoły grały na podobnym poziomie, a o losach zadecydowały pojedyncze akcje. Liderem gości był Tsvetan Sokolov, który zdobył 36 punktów, w tym po trzy blokiem i zagrywką. Po stronie gospodarzy liderem był Uroš Kovačević, który punktował 24 razy. Do gry wrócił również Srećko Lisinac, kończąc mecz z dorobkiem 9 „oczek”

 

Itas Trentino – Cucine Lube Civitanova 2:3 (25:20, 23:25, 25:19, 26:28, 19:21)

MVP: Bruno Rezende

 

 

W drugim pojedynku Cucine Lube Civitanova pokonała rywali bez większych problemów w czterech odsłonach, utrzymując wyższą jakość ataku. Gracze z Trydentu jednak lepiej zagrali blokiem (11:6). Po raz kolejny w zespole gości ciężar gry na swoje braki wziął Uroš Kovačević (18 punktów, w tym trzy blokiem i 2 zagrywką). W klubie z Maceraty liderem był Yoandry Leal, który na przestrzeni całego spotkania zdobył 23 „oczka”, w tym trzy zagrywką i dwa blokiem.

 

Cucine Lube Civitanova – Itas Trentino 3:1 (16:25, 25:18, 25:23, 25:13)

MVP: Yoandry Leal

 

 

Itas Trentino po kolejnym pięciosetowym meczu granym na przewagi przedłużyło losy półfinałów. Gospodarze zdecydowanie lepiej zagrali blokiem, gdzie wywalczyli szesnaście punktów przy dziewięciu przeciwników. Cucine Lube Civitanova z dobrej strony pokazała się jednak w zagrywce, punktując jedenaście razy. Liderem gości był Yoandry Leal, który wywalczył 20 „oczek”, a tylko o trzy mniej miał Osmany Juantorena. Po raz kolejny w Itasie Trentino rolę lidera pełnił Uroš Kovačević, zdobywca 26 punktów, w tym dwóch zagrywką i trzech blokiem. Srećko Lisinac dołożył do dorobku zespołu 12 „oczek”, po trzy blokiem i zagrywką.

 

Itas Trentino – Cucine Lube Civitanova 3:2 (23:25, 25:22, 24:26, 25:23, 16:14)

MVP: Uroš Kovačević

 

 

 

Źródło: legavolley.it/opracowanie własne