Znamy wybrańców Roberto Piazzy

Roberto Piazza, nowy szkoleniowiec reprezentacji Holandii, wybrał dwudziestu pięciu zawodników, którzy będą rywalizowali ze sobą o obecność w poszczególnych turniejach, w których udział weźmie drużyna narodowa. Pierwszym sprawdzianem dla zespołu włoskiego szkoleniowca będzie Złota Liga Europejska.

 

Po tym, jak z funkcją pierwszego trenera reprezentacji Holandii pożegnał się Gido Vermeulen, tamtejsza federacja siatkówki na jego następcę wybrała Roberto Piazzę, który polskim kibicom znany jest z pracy w PGE Skrze Bełchatów oraz Jastrzębskim Węglu. Włoch, o którego transferze pisaliśmy TUTAJ, wybrał dwudziestu pięciu zawodników, którzy w zbliżającym się sezonie kadrowym, będą do jego dyspozycji. Włoski szkoleniowiec postanowił postawić na sprawdzonych graczy. Wśród powołanych siatkarzy nie mogło zabraknąć znanego polskim kibicom z występów w Indykpolu AZS-ie Olsztyn, Robberta Andringi czy Nimira Abdel Aziza, który jest wiodącą postacią w Revivre Milano.

 

Roberto Piazza do Holandii przyjedzie tuż po zakończeniu rozgrywek ligowych, ponieważ nadal jest trenerem PGE Skry Bełchatów, z którą walczy o piąte miejsce na koniec sezonu ligowego 2018/2019. Przed Holendrami bardzo wymagający okres. Na przełomie maja i czerwca wezmą oni udział w Złotej Lidze Narodów. W dniach 9-11 sierpnia przed własną publicznością powalczą o kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich. W Rotterdamie zmierzą się oni z Belgią, Koreą Południową oraz Stanami Zjednoczonymi. Holendrzy będą chcieli pokazać się z dobrej strony szczególnie podczas czempionatu Starego Kontynentu, gdyż będą oni jednym z czterech gospodarzy tych rozgrywek. Faza grupowa mistrzostw Europy będzie rozgrywana w Rotterdamie oraz Amsterdamie, a ćwierćfinały w Apeldoorn.

 

 

Skład reprezentacji Holandii na nadchodzący sezon kadrowy:

 

Rozgrywający: Stijn Held, Wessel Keemink, Freek de Weijer, Gijs van Solkema, Daan van Haarlem

 

Atakujący: Wouter ter Maat, Sjoerd Hoogendoorn, Nimir Abdelaziz, Rik van Solkema, Daan Streutker

 

Środkowi: Niels de Vries, Chris Ogink, Tim Smit, Luuc van der Ent, Twan Wiltenburg, Fabian Plak, Michaël Parkinson

 

Przyjmujący: Ewoud Gommans, Stijn van Schie, Thijs ter Horst, Robbert Andringa, Maarten van Garderen, Stijn van Tilburg

 

Libero: Just Dronkers, Gijs Jorna (może grać także na przyjęciu)

 

 

 

Źródło: http://www.volleybal.nl/opracowanie własne