Znamy skład Argentyny na rozgrywki reprezentacyjne. Uriarte wraca do kadry

Nowy trener reprezentacji Argentyny, Marcelo Mendez, podał skład kadry na nadchodzące rozgrywki. Wśród powołanych nie mogło zabraknąć Luciano De Cecco, Facundo Conte, czy Sebastiana Sole. Do kadry po niespełna dwóch latach nieobecności wraca także Nicolas Uriarte, który w 2017 roku zrezygnował z występów w drużynie narodowej.

 

Tegoroczny sezon reprezentacyjny będzie niezwykle wymagający dla wszystkich drużyn narodowych. Nie inaczej będzie w przypadku Argentyńczyków. Podopieczni trenera Marcelo Mendeza wystąpią w Siatkarskiej Lidze Narodów, Pucharze Panamerykańskim, Igrzyskach Panamerykańskich, kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich, mistrzostwach Ameryki Południowej oraz japońskim Pucharze Świata. Nic więc dziwnego, że szkoleniowiec Argentyńczyków zdecydował się na powołanie aż trzydziestu sześciu zawodników, którzy mają być do jego dyspozycji podczas tego wymagającego sezonu. W kadrze nie mogło zabraknąć filarów reprezentacji, którymi niewątpliwie są Luciano De Cecco, Sebastian Sole i Facundo Conte. Ponadto do kadry wraca Nicolas Uriarte. Marcelo Mendez zdecydował się także na powołanie pięciu juniorów, którzy mają wspierać drużynę.

 

Argentyńczycy przygotowania do sezonu rozpoczną 22 maja, z kolei 31 maja wystartuje Siatkarska Liga Narodów. Reprezentacja Argentyny będzie gospodarzem pierwszego weekendu. W Mendozie podopieczni trenera Marcelo Mendeza zmierzą się z Kanadyjczykami, Portugalczykami oraz Bułgarami. Turniej finałowy został zaplanowany na 10-14 lipca i odbędzie się w Chicago.

 

Skład reprezentacji Argentyny na nadchodzący sezon kadrowy:

 

Rozgrywający: Luciano De Cecco, Nicolas Uriarte, Maximiliano Cavanna, Matias Sanchez, Gaspar Bitar, Matias Giraudo

 

Atakujący: Federico Pereyra, Bruno Lima, German Johansen, Manuel Balague

 

Środkowi: Sebastian Sole, Pablo Crer, Agustin Loser, Martin Ramos, Maximiliano Gauna, Joaquin Gallego, Gaston Fernandez, Liam Arreche

 

Przyjmujący: Facundo Conte, Cristian Poglajen, Ezequiel Palacios, Nicolas Mendez, Jan Martinez, Nicolas Lazo, Lisandro Zanotti, Nicolas Bruno, Ignacio Luengas

 

Libero: Alexis Gonzalez, Santiago Danani, Facundo Santucci, Franco Massimino

 

Juniorzy: Nicolas Zerba, Franco Medina, Luciano Vicentin, Federico Seia, Luciano Palonsky

 

 

 

Źródło: http://www.feva.org/opracowanie własne