Liga A: Knack Roeselare zwycięzcą fazy Champions Final Four

W szóstej kolejce fazy Champions Final Four ekipa Knack Roeselare nie pozostawiła złudzeń drużynie Lindemans Aalst, a po tym zwycięstwie zajęła pierwsze miejsce w rankingu. W drugim starciu ze zwycięstwa mogła się cieszyć drużyna Greenyard Maaseik, która pokonała ekipę Prefaxis Menen i tę rundę rozgrywek zakończyła na drugim miejscu. 

 

Ekipa Knack Roeselare potrzebowała czterech setów, aby pokonać drużynę Lindemans Aalst. Przeciwnikom gospodarze meczu oddali tylko drugą partię, a w pozostałych zwyciężyli bez większych problemów.

 

Gospodarze przyjmowali na poziomie 56% (26% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 49%. Przeciwnicy zanotowali 70% jakość gry w przyjęciu (29% perfekcyjnego), a w ataku zagrali z 46% skutecznością. W polu serwisowym skuteczniejsi byli goście, posyłając 8 punktowych zagrywek przy 4 po stronie rywali. W bloku jednak korzystniej zaprezentowali się gospodarze – 16 punktów tym elementem wobec 5 w obozie przyjezdnych.

 

Liderem w zespole Knack Roeselare był Hendrik Tuerlinckx, który zdobył 20 punktów, mając w tym 3 asy serwisowe i 4 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 50%.

 

Po przeciwnej stronie siatki liderem był Adrian Staszewski, który zdobył 14 „oczek”, z czego 2 bezpośrednio z zagrywki i 1 blokiem. Atakował ze skutecznością 61%, zaś przyjmował na poziomie 75% (20% perfekcyjnego). Janusz Górski pojawił się na zmianie w pierwszym i trzecim secie, a także rozegrał czwartą partię. Do dorobku drużyny dołożył 9 punktów, mając w tym 1 asa serwisowego. Atakował ze skutecznością 44%, a ponadto 1 raz przyjmował zagrywkę. Jan Firlej zdobył 2 punkty – 1 zagrywką i 1 atakiem, zaś Patryk Strzeżek pojawił się na zmianę w drugim i czwartym secie, ale nie punktował.

 

Knack Roeselare – Lindemans Aalst 3:1 (25:22, 17:25, 25:19, 25:16)

 

 

Zespół Greenyard Maasein potrzebował tylko trzech setów, żeby pokonać ekipę Prefaxis Menen. Największy opór gospodarze meczu postawili swoim przeciwnikom w trzeciej partii, w której aktualni mistrzowie Belgii zwyciężyli z przewagą dwóch punktów. Po tym zwycięstwie zakończyli tę fazę rozgrywek na drugim miejscu w tabeli.

 

Prefaxis Menen – Greenyard Maaseik 0:3 (17:25, 21:25, 23:25)

 

Ranking fazy Champions Final Four:

 

  1. Knack Roeselare, 13 pkt (lepszy bilans setów)
  2. Greenyard Maaseik, 13 pkt
  3. Lindemans Aalst, 7 pkt
  4. Prefaxis Menen, 3 pkt

 

Źródło: www.euromillionsvolleyleague.be / opracowanie własne