Czeka wiele wyzwań. Dal Zotto zaczyna kompletować skład

Reprezentacja Brazylii po zakończonym niedosytem sezonie 2018, w tym roku będzie chciała sięgać po najwyższe cele, a jej głównym zadaniem jest wywalczenie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Trener Renan Dal Zotto zaczął kompletować skład, jaki ma pomóc w osiągnięciu założonych wyników, kolejne nazwiska będziemy poznawać w kolejnych tygodniach.

 

Wiele wyzwań, mało czasu

 

Reprezentacja Brazylii w minionym roku chciała zakończyć sezon złotem mistrzostw świata. Ostatecznie jednak powtórzyła się historia z 2014, gdzie Brazylijczycy ulegli Polakom w finale i zdobyli srebro. W tym sezonie podopiecznych trenera Renana Dal Zotto czekają kolejne ważne turnieje: Liga Narodów, mistrzostwa Ameryki Południowej, turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich i Puchar Świata. Szkoleniowiec kadry podał nazwiska pierwszych zawodników, którzy zakończyli już rozgrywki ligowe i dołączą do reprezentacji na pierwszym treningu. Na razie siatkarze będą trenować pod okiem znanego z Cuprum Lubin trenera Marcelo Fronckowiaka, a pierwsze spotkanie w Saquarema zaplanowano na 22 kwietnia. Do zawodników po zakończeniu kolejnych rozgrywek ligowych będą dołączać kolejni siatkarze.

 

Na przygotowania do pierwszego wyzwania, jakim będzie Siatkarska Liga Narodów zawodnicy nie będą jednak mieli dużo czasu. Większość lig, w których grają czołowi gracze kończy się na początku maja, a finał Ligi Mistrzów zaplanowano dopiero na 18 maja, faza grupowa Ligi Narodów zaczyna się natomiast 31 maja. Później Brazylijczyków czekają mistrzostwa Ameryki Południowej, kwalifikacje do igrzysk olimpijskich oraz Puchar Świata. Reprezentacja Brazylii została również jednym z uczestników Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który w dniach 1-3 sierpnia ponownie zostanie rozegrany w krakowskiej Tauron Arenie.

 

 

Zawodnicy powołani na sezon 2019 w pierwszej turze:

 

Rozgrywający: Eduardo Carísio, Fernando Cachopa, Thiaguinho

 

Atakujący: Rafael Araújo, Felipe Roque

 

Środkowi: Flávio Gualberto, Matheus Bispo

 

Przyjmujący: Carlos Eduardo Barreto (Kadu), Henrique Honorato, Rodriguinho

 

Libero: Maique Reis

 

 

 

Źródło: cbv.com.br/opracowanie własne