Bundesliga: Berlin Recycling Volleys powalczy o obronę tytułu

Wiemy już, jakie dwa zespoły powalczą o mistrzostwo Niemiec. Jako pierwsi do walki o złoty medal awansowali siatkarze VfB Friedrichshafen, a w sobotę dołączyli do nich zawodnicy Berlin Recycling Volleys, którzy do kwalifikacji potrzebowali czterech spotkań, ponieważ spory opór postawiła im ekipa, w której gra Paweł Halaba.

 

Siatkarze Berlin Recycling Volleys po porażce w pierwszym meczu półfinałowej rywalizacji w kolejnych trzech pojedynkach okazali się skuteczniejsi od ekipy HYPO TIROL AlpenVolleys Haching. W czwartym starciu rozegranym w sobotę nie oddali rywalom żadnej odsłony, przypieczętowując awans do walki o obronę tytułu mistrza Niemiec. W pojedynku jednak, mimo trzysetowego wyniku, nie brakowało wrażeń, a tylko w drugiej partii gracze HYPO TIROL AlpenVolleys Haching nie osiągnęli granicy dwudziestu punktów.

 

Po stronie gospodarzy z dobrej strony pokazali się Samuel Tuia oraz Jeffrey Jendryk. Francuski przyjmujący w meczu zdobył trzynaście punktów, a Amerykanin dwanaście. Na wyróżnienie zasługuje także postawa Pawła Halaby, który w całym starciu punktował najwięcej razy. Zdobył on szesnaście „oczek”, kończąc czternaście na dwadzieścia siedem posłanych do niego piłek. Ponadto Polak do swojego dorobku dołożył także dwa bloki.

 

 

Berlin Recycling Volleys – HYPO TIROL AlpenVolleys Haching 3:0 (26:24, 25:19, 25:23)

MVP gold: Samuele Tuia

MVP silber: Paweł Halaba

 

 

 

Źródło: www.volleyball-bundesliga.de/opracowanie własne