Cuprum Lubin buduje skład na kolejny sezon

Włodarze klubu z Lubina budowanie składu na kolejny sezon rozpoczęli od przedłużenia kontraktów z siedmioma zawodnikami. W Lubinie zostają: Maciej Gorzkiewicz, Jędrzej Gruszczyński, Bartosz Makoś, Przemysław Smoliński, Bartłomiej Zawalski, Jakub Ziobrowski i Filip Biegun. To właśnie ci siatkarze mają stanowić o sile zespołu w kolejnych rozgrywkach.

 

Siedmiu zawodników na dłużej w Lubinie

 

Cuprum Lubin w rozgrywkach 2018/2019 uplasowało się na jedenastym miejscu, w ostatecznej rywalizacji pokonując Chemika Bydgoszcz. Drużyna na przestrzeni całego sezonu miała swoje problemy kadrowe, największą stratą była jednak kontuzja Masahiro Yanagidy. Prawdopodobnie drużynę z Lubina, dalej będzie prowadził brazylijski trener polskiego pochodzenia Marcelo Fronckowiak. Pewna jest natomiast przyszłość siedmiu graczy, którzy przedłużyli swoje kontrakty. Swoją przyszłość w przyszłym sezonie z Lubinem wiążą: rozgrywający Maciej Gorzkiewicz, Jędrzej Gruszczyński i Bartłomiej Makoś, czyli dwaj zawodnicy występujący na pozycji libero drużyny z Lubina, podstawowy środkowy Przemysław Smoliński, oraz częściej pełniący rolę zmiennika Bartosz Zawalski. Barwy Cuprum w przyszłym sezonie, będzie także reprezentował „szóstkowy” atakujący Jakub Ziobrowski i występujący na pozycji przyjmującego Filip Biegun.

 

Nie wiadomo jak będzie wyglądała przyszłość zawodników, którzy nie przedłużyli swoich umów. Klub ma w najbliższym czasie poinformować czy gracze, którzy występowali na parkietach w Lubinie w minionym sezonie opuszczą klub, oraz o nowych nabytkach, które wzmocnią drużynę na następny sezon.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: informacja własna