Bundesliga: VfB Friedrichshafen w finale, Berlin Recycling Volleys krok od awansu

W środę rozstrzygnęły się losy jednej rywalizacji półfinałowej w lidze niemieckiej. Drużyna VfB Friedrichshafen po trzech setach odniosła trzecie zwycięstwo nad zespołem SVG Lüneburg. Ekipa HYPO TIROL AlpenVolleys Haching po raz kolejny zaś musiała uznać wyższość drużyny Berlin Recycling Volleys, która objęła prowadzenie w rywalizacji i jest o krok od awansu do walki o obronę tytułu.

 

Drużyna VfB Friedrichshafen przed trzecim pojedynkiem z ekipą SVG Lüneburg była w bardzo dobrej sytuacji. W środę nie pozostawiła złudzeń rywalom i przypieczętowała awans do finału niemieckiej Bundesligi. W pojedynku nie brakowało jednak wrażeń, a najwięcej dostarczyła ich druga odsłona.

 

Gospodarze przyjmowali na poziomie 57% (25% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 50%. Przeciwnicy zagrali w przyjęciu z 40% jakością (13% perfekcyjnego), a w ataku zagrali z 45% skutecznością. W polu serwisowym skuteczniejsi byli gracze z Friedrichshafen, którzy posłali 3 punktowe zagrywki wobec 1 po stronie rywali. W grze blokiem natomiast lepiej zaprezentowali się goście – 9 punktów tym elementem wobec 5 bloków rywali.

 

MVP spotkania został wybrany Andreas Takvam, który zdobył 11 punktów, a w tym ustawił 2 skuteczne bloki. Atakował ze skutecznością 69%. Liderem zespołu VfB Friedrichshafen był Bartłomiej Bołądź, który zdobył 21 punktów, mając w tym 3 asy serwisowe. Atakował ze skutecznością 58%.

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepiej punktował Ryan Sclater. Zdobył 12 „oczek”, mając w tym 1 skuteczny blok. Atakował ze skutecznością 38%. Najlepszym graczem w tym zespole został wybrany Matthias Pompe, który pojawiał się na zmianach we wszystkich setach, ale nie punktował.

 

VfB Friedrichshafen – SVG Lüneburg 3:0 (25:20, 26:24, 25:20)

MVP gold: Andreas Takvam

MVP silber: Matthias Pompe

 

 

Zespół HYPO Tirol AlpenVolleys Haching po raz kolejny nie sprostał wymaganiom postawionym przez ekipę Berlin Recycling Volleys. Gospodarze meczu na swoim koncie zapisali jedynie trzecią partię. Berlińczycy potrzebują zatem już tylko jednego wygranego meczu, aby awansować do finału.

 

Berlińczycy przyjmowali z 55% jakością (18% perfekcyjnego), a atakowali ze skutecznością 52%. Przeciwnicy zagrali w przyjęciu z 50% jakością (14% perfekcyjnego), zaś w ataku zanotowali 51% skuteczność. W polu serwisowym o punkt skuteczniejsi byli gospodarze – posłali 4 punktowe zagrywki. W bloku jednak lepsi byli przyjezdni – 13 bloków wobec 6 w obozie rywali.

 

Najlepszym graczem meczu został wybrany rozgrywający, Sergei Grankin, który zdobył 1 punkt blokiem. Liderem był Benjamin Patch. Zdobył 15 „oczek”, a w tym ustawił 2 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 45%.

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepszym graczem został wybrany Kirill Klets. Jako lider zdobył 20 punktów, z czego 1 zagrywką i 1 blokiem. Atakował ze skutecznością 60%. Paweł Halaba do dorobku zespołu dołożył 15 „oczek”, a w tym posłał 3 asy serwisowe i ustawił 2 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 42%, a do tego dołożył grę w przyjęciu na poziomie 65% (15% perfekcyjnego).

 

HYPO TIROL AlpenVolleys Haching – Berlin Recycling Volleys 1:3 (19:25, 19:25, 25:16, 18:25)

MVP gold: Sergei Grankin

MVP silber: Kirill Klets

 

Źródło: www.volleyball-bundesliga.de / opracowanie własne