Tomas Rousseaux oficjalnie w Asseco Resovii

Asseco Resovia Rzeszów po słabych w jej wykonaniu rozgrywkach 2018/2019 przechodzi kolejne duże zmiany w składzie. Od przyszłego sezonu barwy rzeszowskiej ekipy będzie reprezentował Tomas Rousseaux. Belgijski przyjmujący na Podkarpacie przenosi się po rocznej przygodzie w drużynie GKS-u Katowice. 

 

Trzeci rok w Polsce

 

Asseco Resovia Rzeszów to trzeci polski klub, w którym będzie występował Tomas Rousseaux. Swoją przygodę z siatkówką belgijski przyjmujący rozpoczynał w występującym w swojej rodzimej lidze zespole Volleyteam Roeselare, gdzie spędził trzy lata (2012-2015). Z belgijską drużyną trzykrotnie wywalczył mistrzostwo kraju, dwukrotnie sięgnął po Superpuchar Belgii (2013, 2014) i raz po Puchar Belgii (2013). W sezonie 2015/2016 zdecydował się spróbować swoich sił we włoskiej Serie A. We Włoszech reprezentował barwy ekipy Vero Volley Monza, lecz nie zanotował z nią spektakularnych wyników. Po roku we Włoszech przeniósł się do ligi niemieckiej. W Niemczech spędził jeden sezon, a występował w ekipie VfB Friedrichshafen. Z tym zespołem wywalczył Superpuchar Niemiec, Puchar Niemiec i wicemistrzostwo kraju. Pierwszym polskim klubem Belga był Indykpol AZS Olsztyn, z którym w sezonie 2017/2018 zajął czwarte miejsce w rozgrywkach PlusLigi. W ostatnim sezonie reprezentował barwy GKS-u Katowice, który walczył właśnie z Asseco Resovią Rzeszów o siódme miejsce na koniec sezonu.

 

 

Wyzwanie – pomoc w powrocie na szczyt

 

Teraz wiadomo, że Tomas Rousseaux w sezonie 2019/2020 rozpocznie swoją przygodę z trzecią w swojej karierze polską drużyną. W Asseco Resovii Rzeszów siatkarza czeka duże wyzwanie, gdyż po słabym sezonie 2018/2019, rzeszowianie będą walczyli o powrót do ligowej czołówki.

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: Informacja własna