Rafał Sobański zagra w Będzinie

Rafał Sobański został nowym zawodnikiem klubu z Będzina, który stopniowo kompletuje skład na nadchodzący sezon. Siatkarz ostatnie pięć lat spędził w Katowicach, a teraz jako pierwszy nowy przyjmujący podpisał kontrakt w MKS-ie Będzin. Oprócz niego umowy zawarli trener Jakub Bednaruk i TJ Sanders, a kontrakt przedłużył Rafał Faryna.

 

Rafał Sobański spędził pięć ostatnich sezonów w Katowicach, gdzie z tamtejszą zespołem sięgał kolejno po mistrzostwo II i I ligi oraz zajmował dziesiąte, jedenaste i ósme miejsce w PlusLidze. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał dotąd 78 meczów (242 sety), w których punktował 554 razy (448 atakiem, 56 zagrywką i 50 blokiem). W swojej karierze Rafał Sobański pięciokrotnie występował przeciwko swojemu nowemu pracodawcy. „Na pewno były to spotkania z gatunku tych wyjątkowych, zarówno pod względem emocji na trybunach, jak i układu tabeli. Były to mecze derbowe, bardzo ważne dla kibiców, co mogliśmy odczuć i na boisku, i poza nim. Wyniki były różne, ale już samo uczestnictwo w takich spotkaniach było naprawdę ciekawym przeżyciem” – wspominał przyjmujący, wybrany MVP ostatniej katowicko-będzińskiej konfrontacji. 

 

Rafał Sobański to drugi siatkarz, po TJ-u Sandersie, pozyskany przez MKS. W międzyczasie nowy kontrakt z naszym klubem podpisał także Rafał Faryna. „Spodobała mi się wizja budowy zespołu, jak i samo podejście osób związanych z klubem w stosunku do mnie. Duży wpływ na moją decyzję miał też trener Jakub Bednaruk, z którym zapatruję się na bardzo ciekawą współpracę. Mam nadzieję, że stworzymy ciekawą i bardzo pracowitą drużynę, która sprawi w lidze niejedną niespodziankę. Nigdy nie będzie odpuszczać i zawsze będzie walczyć do samego końca” – zakończył nowy nabytek ekipy z Będzina.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

Źródło: http://www.mksbedzin.pl