Duże zmiany w GKS-ie Katowice

Włodarze klubu z Katowic budowanie składu na rozgrywki 2019/2020 rozpoczęli od przedłużenia kontraktów z Emanuelem Kohutem i Maciejem Fijałkiem. Wiadomo, że z zespołem pożegnał się Piotr Gruszka. Ponadto zarząd katowickiej drużyny zdecydował, że nie przedłuży kontraktów z dwunastoma zawodnikami.

 

GKS Katowice na przestrzeni sezonu 2018/2019 spisywał się bardzo dobrze. Drużyna prowadzona przez trenera Piotra Gruszkę do końca walczyła o prawo gry w fazie play-off. Ostatecznie jednak, po fazie zasadniczej, katowiczanie zajęli ósme miejsce. O lokatę siódmą zespół ze Śląska walczył z Asseco Resovią Rzeszów. Rywalizacja ta zakończyła się w dwóch meczach na korzyść rzeszowian, co oznacza, że rozgrywki 2018/2019 GKS Katowice zakończył na ósmym miejscu.

 

Wraz z końcem rozgrywek zapadły pierwsze personale decyzje odnośnie zespołu z Katowic. Wcześniej włodarze poinformowali o przedłużeniu kontraktów z Emanuelem Kohutem i Maciejem Fijałkiem, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Pozostałych dwunastu zawodników żegna się z klubem. Z GKS-u Katowice odchodzą zatem: Marcin Komenda, Bartłomiej Krulicki, Wojciech Sobala, Dawid Woch, Karol Butryn, Bartosz Krzysiek, Bartosz Mariański, Dawid Ogórek, Rafał Sobański, Dominik Depowski, Tomas Rousseaux oraz Gonzalo Quiroga. Zmianie ulegnie również sztab szkoleniowy. Z klubem żegnają się trener Piotr Gruszka, o czym pisaliśmy TUTAJ oraz Andrzej Zahorski, Adrian Brudnicki i Grzegorz Krystkiewicz.

 

Odejście z GKS-u Katowice aż dwunastu zawodników oznacza dużą przebudowę w zespole. Zmieni się cały trzon drużyny, a także sztab szkoleniowy. O kolejnych ruchach transferowych będzie informowali na bieżąco na naszej stronie internetowej, a także w mediach społecznościowych.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: http://www.siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne