Dariusz Daszkiewicz wraca do PlusLigi i poprowadzi katowicki zespół

GKS Katowice po sezonie 2018/2019 przechodzi spore zmiany kadrowe. Z klubem pożegnało się aż dwunastu zawodników oraz sztab szkoleniowy. Następcą Piotra Gruszki, który pożegnał się z katowickim klubem, został Dariusz Daszkiewicz, który ma na swoim koncie pracę z reprezentacjami młodzieżowymi, a także związany był przez długi czas z kielecką siatkówką.

 

Kilka “początków” w jednym klubie

 

Dariusz Daszkiewicz doświadczenie trenerskie zdobywa od 1996 roku, a jego pierwszym klubem był AZS Rafako Racibórz. Na swoim koncie ma pracę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale (2003-2017), gdzie trenował reprezentacje kadetów i juniorów, zdobywajac m.in mistrzostwo Europy kadetów w 2005 roku czy rok później mistrzostwo Europy Wschodniej. W sezonie 2007/2008 objął funkcję trenera ówczesnej ekipy Fart Kielce, z którym po sezonie 2009/2010 uzyskał awans do PlusLigi. Z funkcji trenera kieleckiego klubu został zwolniony w kwietniu 2011 roku. W styczniu 2012 roku został trenerem występującego w I lidze kobiet zespołu AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, w której dokończył tę edycję rozgrywek. Do prowadzenia drużyny z Kielc wrócił w sezonie 2012/2013, która zmieniła nazwę na Effector Kielce. W zespole spędził cztery lata, a rozstał się z nim w grudniu 2016 roku. Nie był to jednak ostatni kontakt trenera Daszkiewicza z kielecką ekipą. Powrócił do niej w trakcie sezonu 2017/2018, w związku ze słabymi wynikami notowanymi przez ekipę występującą pod nazwą Dafi Społem Kielce. Ostatecznie jednak klub nie zdołał utrzymać się w siatkarskiej ekstraklasie. Na swoim koncie Dariusz Daszkiewicz ma również doświadczenie w pracy z reprezentacją Polski siatkarzy do lat 23 (2017 rok).

 

Katowicka przygoda

 

Teraz przed Dariuszem Daszkiewiczem nowe wyzwania. W sezonie 2019/2020 szkoleniowiec poprowadzi zespół GKS-u Katowice, który ostatnie rozgrywki zakończył na ósmym miejscu. „Kontynuujemy to, co rozpoczęliśmy trzy lata temu, a więc stawiamy na polską myśl szkoleniową. Budujemy drużynę niemal od podstaw, w związku z tym postanowiliśmy dać szansę trenerowi Daszkiewiczowi, który po sezonie nieobecności w PlusLidze jest spragniony emocji na najwyższym szczeblu i może wiele wnieść do zespołu. Chcemy, aby drużyna reprezentująca barwy GKS-u Katowice była jak najlepsza i jestem przekonany, że dzięki trenerowi Dariuszowi Daszkiewiczowi taka będzie. Współpraca już układa się bardzo dobrze i mam nadzieję, że tak będzie nadal. Umowa obowiązuje na rok, ale z chęcią ją przedłużymy, jeśli wszystko będzie przebiegać po naszej myśli” – mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

 

W kolejnej edycji PlusLigi katowiczanie będą chcieli walczyć o najwyższe cele, a w związku z tym w ekipie ze Śląska zachodzą kolejne zmiany w kierunku budowy silnej drużyny. Rolę drugiego trenera w katowickim zespole nadal będzie pełnił Grzegorz Słaby. Statystykiem drużyny został Damian Musiak, a fizjoterapeutą Grzegorz Rzetecki. Wkrótce poznamy również nazwisko trenera przygotowania fizycznego. Z zespołem pożegnało się dwunastu zawodników, o czym pisaliśmy TUTAJ, a swoje kontrakty z klubem przedłużyli jedynie Emanuel Kohut oraz Maciej Fijałek, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: http://www.siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne