Michał Kubiak po raz drugi został mistrzem Japonii

Kapitan reprezentacji Polski, Michał Kubiak, po raz drugi z rzędu zdobył mistrzostwo Japonii. Drużyna Panasonic Panthers, w której występuje Polak zdołała obronić tytuł wywalczony przed rokiem, pokonując w finale dwukrotnie ekipę JT Thunders. W pierwszy weekend maja drużyna Kubiaka powalczy jeszcze o Puchar Kurowashiki. 

 

W finale ligi japońskiej spotkały się ze sobą zespoły Panasonic Panthers i JT Thunders. Pierwszy mecz o złoty medal był bardzo zacięty. Co prawda premierowa odsłona zakończyła się wygraną drużyny, w której występuje Michał Kubiak. Dwie kolejne partie padły jednak łupem rywali Panter. Czwarty set okazał się najbardziej zacięty i zakończył się wynikiem 33:31 na korzyść mistrzów kraju. O ostatecznym rezultacie zadecydować musiał tie-break, który wygrała ekipa polskiego przyjmującego, zwyciężając tym samym w pierwszym meczu finałowym. W pojedynku kapitan reprezentacji Polski zdobył dwadzieścia „oczek”. Kubiak w punkt zamienił czternaście z czterdziestu jeden posłanych do niego piłek, co dało mu 34,1% skuteczności w ataku. Do swojego dorobku dołożył także jeden blok oraz dwa asy serwisowe. Ponadto Kubiak pięćdziesiąt razy przyjmował zagrywki rywali, co przełożył na 60% pozytywnego przyjęcia.

 

Panasonic Panthers – JT Thunders 3:2 (25:22, 17:25, 23:25, 33:31, 16:14)

 

 

W drugim starciu o złoty medal ligi japońskiej siatkarze Panasonic Panthers nie pozostawili złudzeń rywalom i pokonali ich w trzech setach, a najbardziej wyrównana była premierowa odsłona, która zakończyła się grą na przewagi. W tym meczu obrońcy tytułu pokazali swoją siłę i po raz drugi z rzędu sięgnęli po mistrzowski tytuł. W pojedynku tym Michał Kubiak zdobył dwadzieścia siedem „oczek”. Kapitan reprezentacji Polski skończył dwadzieścia trzy z trzydziestu dziewięciu posłanych do niego piłek, co dało mu 59% skuteczności w ataku. Ponadto Kubiak odebrał trzydzieści trzy zagrywki rywali, notując w tym elemencie 56,1 % pozytywnego przyjęcia.

 

JT Thunders – Panasonic Panthers 0:3 (24:26, 20:25, 20:25)

 

 

Zdobyte mistrzostwo Japonii nie oznacza jednak końca sezonu ligowego dla Michała Kubiaka i jego zespołu. W pierwszy weekend maja drużyna Panasonic Panthers powalczy o Puchar Kurowashiki i nie będzie to ostatni turniej kapitana reprezentacji Polski w barwach Panter, ponieważ Kubiak zdecydował się na przedłużenie kontraktu ze swoim obecnym zespołem o dwa lata, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: www.vleague.jp/opracowanie własne