Bundesliga: VfB Friedrichshafen coraz bliżej gry w finale. Porażka zespołu Halaby

W sobotę rozegrano drugie mecze półfinałowe w lidze niemieckiej. Drugie zwycięstwo w rywalizacji odniosła ekipa VfB Friedrichshafen, która pokonała na wyjeździe SVG Lüneburg i tym samym jest o krok od gry w finale. Zespół HYPO TIROL AlpenVolleys Haching w wyjazdowym starciu musiał zaś uznać wyższość ekipy Berlin Recycling Volleys.

 

Drużyna Berlin Recycling Volleys w drugim meczu półfinałowym na własnym boisku zrewanżowała się HYPO TIROL AlpenVolleys Haching za porażkę w środowym pojedynku. Berlińczycy potrzebowali trzech setów, aby zapisać na swoim koncie zwycięstwo i wyrównać stan rywalizacji.

 

Siatkarze Berlin Recycling Volleys przyjmowali na poziomie 49% (11% perfekcyjnego), a atakowali ze skutecznością 58%. Przeciwnicy zagrali w przyjęciu z 44% jakością (6% perfekcyjnego), zaś w ataku zanotowali 50% skuteczność. W polu serwisowym i w grze blokiem lepiej zaprezentowali się gospodarze – posłali 8 punktowych zagrywek wobec 1 po stronie rywali, a także ustawili 7 skutecznych bloków wobec 3 bloków przyjezdnych.

 

Najlepszym graczem meczu został wybrany Moritz Reichert, który jako jeden z trzech najlepiej punktujących zdobył 11 „oczek”, mając w tym 3 punktowe zagrywki. Atakował ze skutecznością 53%, zaś przyjmował z 50% jakością. Po 11 „oczek” zdobyli także Jeffrey Jendryk II i Benjamin Patch.

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepszym graczem został wybrany Matthew Pollock, który zdobył 7 punktów, mając w tym 2 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 71%, zaś przyjmował z 50% jakością. Liderem był Kirill Klets, który zdobył 11 punktów przy 46% skuteczności. Paweł Halaba do dorobku zespołu dołożył 9 „oczek”, mając w tym 1 asa serwisowego. Atakował ze skutecznością 53%, a do tego dołożył 47% jakość przyjęcia (7% perfekcyjnego).

 

Berlin Recycling Volleys – HYPO TIROL AlpenVolleys Haching 3:0 (25:21, 25:15, 25:21) 

MVP gold: Moritz Reichert

MVP silber: Matthew Pollock

 

 

 

Ekipa VfB Friedrichschafen odniosła drugie zwycięstwo w półfinałowej rywalizacji z SVG Lüneburg. Podopieczni trenera Vitala Heynena w wyjazdowym starciu oddali gospodarzom tylko drugą odsłonę. Tym samym gracze z Friedrichshafen są o krok od awansu do finału Bundesligi.

 

Goście przyjmowali na poziomie 56% (27% perfekcyjnego), a w ataku zanotowali 53% skuteczność. Przeciwnicy zagrali w przyjęciu z 60% jakością (28% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 41%. W polu serwisowym i w grze blokiem lepiej zaprezentowali się gracze z Friedrichshafen – posłali 8 punktowych zagrywek przy 5 po stronie rywali, a także ustawili 13 skutecznych bloków wobec 8 bloków gospodarzy.

 

Najlepszym graczem meczu został wybrany Philipp Collin, który zdobył 11 punktów, z czego 4 blokiem. Atakował ze skutecznością 70%. Bartłomiej Bołądź był liderem zespołu. Zdobył 27 „oczek”, mając w tym 2 asy serwisowe i 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 63%.

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepszym graczem został wybrany Raymond Szeto. Zdobył 12 punktów, mając w tym 2 asy serwisowe. Atakował ze skutecznością 48%, a do tego dołożył 62% jakość przyjęcia zagrywki (23% perfekcyjnego). Liderem zespołu był Ryan Sclater. Zdobył 15 „oczek”, w tym 2 zagrywką. Atakował ze skutecznością 37%.

 

SVG Lüneburg – VfB Friedrichshafen 1:3 (23:25, 25:22, 17:25, 16:25)

MVP gold: Philipp Collin

MVP silber: Raymond Szeto

 

 

 

Źródło: http://www.volleyball-bundesliga.de / opracowanie własne