Bundesliga: Drużyny Bołądzia i Halaby wykonały pierwszy krok w stronę finału

Za nami pierwsze mecze półfinałowych rywalizacji w niemieckiej Bundeslidze. Zwycięstwa na początek serii spotkań zanotowały ekipy z Polakami w składzie. Drużyna VfB Friedrichshafen po trzech setach pokonała ekipę SVG Lüneburg, zaś drużyna HYPO TIROL AlpenVolleys Haching po czterech partiach zwyciężyła z zespołem aktualnego mistrza Niemiec.

 

Drużyna HYPO TIROL AlpenVolleys Haching w pierwszym meczu półfinałowym potrzebowała czterech setów, aby wygrać z zespołem Berlin Recycling Volleys. W pojedynku nie brakowało jednak walki.

 

Gospodarze przyjmowali na poziomie 58% (25% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 43%. Przeciwnicy zanotowali 50% jakość przyjęcia (20% perfekcyjnego), a w ataku zagrali z 45% skutecznością. W polu serwisowym i w grze blokiem skuteczniejsi byli gracze HYPO TIROL AlpenVolleys Haching – posłali 6 punktowych zagrywek przy 4 w obozie rywali, a także ustawili 12 skutecznych bloków wobec 9 bloków gości.

 

W zespole gospodarzy liderem był Kirill Klets, który zdobył 20 punktów, mając w tym 3 asy serwisowe i 3 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 37%. Paweł Halaba do dorobku drużyny dołożył 13 „oczek”, w tym 1 zagrywką i 2 blokiem. Atakował ze skutecznością 40%, a do tego dołożył 63% jakość przyjęcia (27% perfekcyjnego).

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepiej punktującym graczem był Benjamin Patch, który zdobył 20 „oczek”, z czego 3 blokiem. Atakował ze skutecznością 50%.

 

HYPO TIROL AlpenVolleys Haching – Berlin Recycling Volleys 3:1 (28:26, 25:20, 23:25, 31:29)

MVP gold:

MVP silber:

 

 

Zespół VfB Friedrichshafen na własnym boisku po trzech setach pokonał ekipę SVG Lüneburg. Najwięcej walki można było zobaczyć w pierwszych dwóch setach. W trzeciej partii gospodarze wyraźnie postawili kropkę nad ‚i’.

 

Gracze z Friedrichshafen przyjmowali na poziomie 50% (17% perfekcyjnego), a atakowali ze skutecznością 46%. Przeciwnicy zagrali w przyjęciu z 45% jakością (18% perfekcyjnego), zaś w ataku zanotowali 37% skuteczność. W polu serwisowym skuteczniejsi byli gospodarze, którzy posłali 10 punktowych zagrywek wobec 5 po stronie rywali. W bloku zaś obie drużyny zdobyły po 6 punktów.

 

Liderem w ekipie z Friedrichshafen był David Sossenheimer, który zdobył 19 punktów, mając w tym 2 asy serwisowe i 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 40%, a do tego dołożył grę w przyjęciu na poziomie 90% (50% perfekcyjnego). Bartłomiej Bołądź do dorobku drużyny dołożył 15 „oczek”, a w tym posłał aż 7 asów serwisowych i ustawił 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 41%.

 

Po przeciwnej stronie siatki liderem był Ryan Sclater, który zdobył 15 punktów, z czego 2 atakiem i 2 blokiem. Atakował ze skutecznością 37%.

 

VfB Friedrichshafen – SVG Lüneburg 3:0 (25:22, 25:23, 25:11)

MVP gold: Bartłomiej Bołądź

MVP silber: Noah Baxpöhler 

 

 

Źródło: www.volleyball-bundesliga.de / opracowanie własne