Mariusz Sordyl nie jest już trenerem reprezentacji Polski juniorów

Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że Mariusz Sordyl, który w ubiegłym roku zajął z reprezentacją Polski U20 szóste miejsce na mistrzostwach Europy, zrezygnował z prowadzenia kadry juniorskiej. Powodem decyzji szkoleniowca są względy osobiste. Niebawem Prezydium Zarządu PZPS pozna nazwisko następcy selekcjonera młodzieżowej reprezentacji Polski.

 

Nie po raz pierwszy z kadrą młodzieżową

 

Trener Mariusz Sordyl stery młodzieżowej reprezentacji Polski po raz pierwszy objął w 2011 roku. W marcu zeszłego roku związał się z nią po raz drugi. Razem z reprezentacją Polski U20 wywalczył awans na mistrzostwa Europy, które rozgrywane były w Holandii i Danii. Fazę grupową tego turnieju biało-czerwoni zakończyli na czwartym miejscu, a ostatecznie zakończyli turniej na szóstej lokacie. Ponadto warto wspomnieć, że były szkoleniowiec młodzieżowej reprezentacji Polski ma na swoim koncie współpracę z pierwszą reprezentacją Rumunii (2012).

 

Doświadczenie zagraniczne

 

Zanim Mariusz Sordyl objął funkcję selekcjonera reprezentacji polski juniorów, zbierał doświadczenie w zespołach ligowych, zarówno w Polsce, jak i poza nią. Jego pierwszym klubem w karierze trenerskiej był AZS Olsztyn, gdzie przez dwa lata pełnił funkcję drugiego trenera (2006-2008), zaś przez następne dwa sezony był pierwszym szkoleniowcem olsztyńskiej ekipy. Razem z drużyną wywalczył łącznie trzy brązowe medale mistrzostw Polski. W latach 2011-2013 pełnił funkcję trenera rumuńskiej ekipy, Remat Zalau, z którą w 2012 roku wywalczył mistrzostwo Rumunii i Puchar Rumunii. Cztery kolejne sezony spędził w lidze katarskiej (2013-2017), prowadząc zespół Al Ahly. Następnie związał się z turecką ekipą Jeopark Kula Belediyespor, a aktualnie prowadzi ekipę Fenerbahce SK, z którą wywalczył w tym roku Puchar Turcji.

 

Oczekiwanie na trenera

 

Po rezygnacji trenera Sordyla, drużyna narodowa została chwilowo bez trenera. Przed reprezentacją Polski U21 w tym roku mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane w Bahrajnie, a o tym w najbliższym czasie ma jeszcze poinformować Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB). W związku z tym wybór nowego szkoleniowca jest sprawą pilną. Niebawem Prezydium Zarządu pozna nowego trenera reprezentacji Polski juniorów, którego zarekomenduje mu Pion Sportu i Szkolenia.

 

Źródło: Informacja prasowa