Andrea Anastasi odchodzi z Trefla Gdańsk

Dla zespołu Trefla Gdańsk sezon 2018/2019 dobiegł już końca. W związku z tym nadszedł czas aktywności na rynku transferowym, ale także czas pożegnań. Władze zespołu oficjalnie ogłosiły, że trener Andrea Anastasi po pięciu latach żegna się z gdańską drużyną, z którą wywalczył m.in wicemistrzostwo Polski i brązowy medal mistrzostw kraju.

 

Pięć lat w Gdańsku

 

Władze klubu z Trójmiasta oficjalnie potwierdziły, że włoski szkoleniowiec, który spędził w ekipie Trefla Gdańsk pięć sezonów, kończy z nią współpracę. „Bardzo dziękujemy Andrei za wszystko, co zrobił dla gdańskiej siatkówki. Za sukcesy, które drużyna zdobyła pod jego wodzą, a także za fakt, że Trefl Gdańsk stał się przez te pięć sezonów ważną marką na siatkarskiej mapie Polski” – powiedział prezes Trefla Gdańsk, Dariusz Gadomski. Przypomnijmy, że trener Andrea Anastasi objął stery gdańskiego zespołu w sezonie 2014/2015, a w ciągu swojej pracy w Trójmieście zanotował z drużyną zadowalające wyniki. Doprowadził zespół do wicemistrzostwa Polski w pierwszym roku swojej pracy (2014/2015), a w sezonie 2017/2018 sięgnął z nią po brązowy medal mistrzostw Polski. Ponadto razem z zespołem Trefla Gdańsk wywalczył dwukrotnie Puchar Polski (2015, 2018), Superpuchar Polski (2015), w 2016 roku awansował z zespołem do najlepszej dwunastki rozgrywek Ligi Mistrzów, zaś w minionym sezonie gdańszczanie zagrali w ćwierćfinale tej imprezy. Na swoim koncie trener Andrea Anastasi ma liczne nagrody związane z pracą w Gdańsku, w tym w 2018 roku otrzymał medal za wybitne zasługi dla gdańskiego sportu.

 

Dobra ręka szkoleniowa

 

Pod wodzą trenera Andrei Anastasiego w gdańskiej ekipie ukształtowało się wielu graczy, którzy dziś pełnią ważne role nie tylko w klubach ligowych. W gdańsku doświadczenia nabierali m.in mistrzowie świata Damian Schulz i Artur Szalpuk czy Maciej Muzaj. Pod okiem włoskiego szkoleniowca ogrywał się w ostatnim sezonie młody rozgrywający Marcin Janusz, który przeniósł sie od Trójmiast z PGE Skry Bełchatów. „Za to wszystko jesteśmy wdzięczni trenerowi i na pewno będziemy dalej podążać w tych kierunkach rozwoju, które razem wypracowaliśmy. Oczywiście trzymamy kciuki za dalsze sukcesy trenerskie Andrei, a w Gdańsku zawsze będziemy go witać jak w domu” – zapewnił prezes gdańskiej ekipy.

 

Okazja do pożegnania

 

Decydujący pojedynek o dziewiąte miejsce na koniec sezonu nie był ostatnią szansą dla kibiców do zobaczenia się z trenerem Andreą Anastasim. W najbliższy czwartej (tj. 11 kwietnia) w sali treningowej Ergo Areny zostanie rozegrany mecz pomiędzy siatkarzami gdańskiego zespołu i kibicami. Wtedy fani będą mieli okazję pożegnać się z włoskim szkoleniowcem, a szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie internetowej Trefla Gdańsk.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: http://www.treflgdansk.pl/opracowanie własne