Liga A: BDO Haasrode Leuven liderem rankingu fazy Challenge Final Four

W weekend w lidze belgijskiej rozegrano także mecze w rundzie Challenge Final Four. Ekipa BDO Haasrode Leuven po raz kolejny pokonała zespół Tectum Achel, a dzięki temu zwycięstwu umocniła się na pozycji lidera rankingu rywalizacji. W drugiej parze zespół VBC Waremme zwyciężył z drużyną Caruur Volley Gent i zajmuje drugie miejsce w tabeli.

 

Ekipa Tectum Achel na własnym boisku podejmowała zespół BDO Haasrode Leuven. Od początku grę kontrolowali przyjezdni. Chociaż w trzeciej partii gracze Tectum Achel postawili spory opór rywalom, po grze na przewagi kropkę nad ‚i’ postawili goście, umacniając się na pozycji lidera rankingu.

 

Siatkarze BDO Haasrode Leuven przyjmowali na poziomie 47% (16% perfekcyjnego), a w ataku zagrali ze skutecznością 48%. Przeciwnicy zagrali w przyjęciu z 47% jakością (9% perfekcyjnego), zaś atakowali z 46% skutecznością. W polu serwisowym i w grze blokiem lepiej zaprezentowali się przyjezdni – posłali 4 asy serwisowe przy 2 po stronie rywali, a także ustawili 10 punktowych bloków przy 8 blokach gospodarzy.

 

Liderem w zespole gości był Gert Van Walle, który zdobył 22 punkty, mając w tym 3 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 51%.

 

Tectum Achel – BDO Haasrode Leuven 0:3 (18:25, 22:25, 26:28)

 

 

Drużyna VBC Waremme na własnym boisku zmierzyła się z ekipą Caruur Volley Gent. Od początku kontroli nad grą nie tracili gospodarze, chociaż w pojedynku nie brakowało walki. Po tym zwycięstwie siatkarze VBC Waremme zajmują drugie miejsce w rankingu rywalizacji.

 

Gospodarze przyjmowali na poziomie 64% (36% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 56%. Przeciwnicy przyjmowali z 46% jakością (22% perfekcyjnego), a w ataku zagrali ze skutecznością 56%. W polu serwisowym lepiej zaprezentowali się gospodarze, posyłając 10 punktowych zagrywek wobec 3 w obozie przyjezdnych, ale w grze blokiem korzystniej wypadli gracze Caruur Volley Gent – 12 punktów tym elementem przy 6 po stronie rywali.

 

Liderem ekipy VBC Waremme był Roman Abinet, który zdobył 14 punktów przy 58% skuteczności.

 

VBC Waremme – Caruur Volley Gent 3:0 (25:21, 25:21, 26:24)

 

 

Źródło: www.euromillionsvolleyleague.be / opracowanie własne