Bundesliga: Zespół Pawła Halaby w półfinale

W weekend zostały rozegrane decydujące mecze ćwierćfinałowych rywalizacji niemieckiej Bundesligi. Drużyna HYPO TIROL AlpenVolleys Haching na własnym boisku pokonała zespół WWK Volleys Herrsching, przypieczętowując awans do półfinału rozgrywek, a liderem zespołu był Paweł Halaba. Do półfinału awansowały także zespoły Berlin Recycling Volleys i SVG Lüneburg.

 

Pierwszy pojedynek, jedyny rozegrany w sobotę, to starcie drużyny HYPO TIROL AlpenVolleys Haching z ekipą WWK Volleys Herrsching. Gospodarze meczu oddali rywalom tylko pierwszą partię. Po trzech kolejnych przypieczętowali awans do półfinału ligi niemieckiej.

 

Gospodarze przyjmowali na poziomie 41% (16% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 60%. Przeciwnicy przyjmowali z 45% jakością (15% perfekcyjnego), a w ataku zagrali z 42% skutecznością. W polu serwisowym i w grze blokiem lepiej zaprezentowali się gracze HYPO TIROL ALpenVolleys Haching, posyłając 9 punktowych zagrywek przy 4 po stronie rywali, a także ustawili 11 skutecznych bloków wobec 6 bloków gości.

 

Najlepszym graczem meczu został wybrany Douglas Duarte Souza Da Silva, który zdobył 11 punktów, mając w tym 1 asa serwisowego i 2 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 80%. Liderem zespołu był Paweł Halaba, który zdobył 25 „oczek”, a w tym posłał 4 asy serwisowe i ustawił 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 71%, zaś przyjmował z 52% jakością (24% perfekcyjnego).

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepszym graczem został wybrany Lukas Bauer, który zdobył 8 punktów, mając w tym 1 skuteczny blok. Atakował ze skutecznością 44%. Liderami byli Alpar József Szabó i Griffin Schields – obaj zdobyli po 12 punktów.

 

HYPO TIROL AlpenVolleys Haching – WWK Volleys Herrsching 3:1 (20:25, 25:19, 25:16, 25:16) 

MVP gold: Douglas Duarte Souza Da Silva

MVP silber: Lukas Bauer

 

 

W niedzielę ekipa Berlin Recycling Volleys zmierzyła się z drużyna SWD powervolleys Düren. Od początku nie brakowało wrażeń, a pierwsze dwie partie zakończyły się niewielką różnicą na korzyść gospodarzy. W trzeciej partii zwyciężyli zdecydowanie wyraźniej, przypieczętowując awans do półfinału Bundesligi.

 

Gospodarze przyjmowali na poziomie 60% (25% perfekcyjnego), a w ataku zagrali ze skutecznością 53%. Przeciwnicy zanotowali 57% jakość przyjęcia zagrywki (21% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 48%. W polu serwisowym o punkt skuteczniejsi byli berlińczycy, posyłając 3 punktowe zagrywki. Lepiej zagrali także w bloku – ustawili 10 skutecznych bloków wobec 5 bloków gości.

 

Najlepszym graczem meczu został wybrany rozgrywający Sebastian Kühner, który pojawił się na zmianę w drugim i trzecim secie, zdobywając 1 punkt zagrywką. Liderem zespołu z Berlina był Benjamin Patch, który zdobył 10 punktów przy 56% skuteczności.

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepszym graczem został wybrany Tim Broshog, który zdobył 8 punktów, mając w tym 2 skuteczne bloki. Atakował ze skutecznością 67%. Liderem był Florian Lacassie. Zdobył 11 „oczek”, z czego 3 blokiem. Atakował ze skutecznością 57%, a do tego dołożył 58% jakość przyjęcia (21% perfekcyjnego).

 

Berlin Recycling Volleys – SWD powervolleys Düren 3:0 (25:22, 27:25, 25:15)

MVP gold: Sebastian Kühner

MVP silber: Tim Broshog

 

W ostatnim decydującym meczu ekipa SVG Lüneburg zmierzyła się na własnym boisku z zespołem United Volleys Frankfurt. W tym starciu kibice mogli obserwować pięciosetową walkę. Ostatecznie szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść gracze SVG Lüneburg, meldując się w półfinale ligi niemieckiej.

 

Gospodarze przyjmowali na poziomie 57% (34% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 53%. Przeciwnicy zagrali w przyjęciu z 56% jakością (36% perfekcyjnego), a w ataku zagrali ze skutecznością 50%. W polu serwisowym obie drużyny zdobyły po 4 punkty, ale w grze blokiem lepiej zaprezentowali się gospodarze – 12 punktów tym elementem przy 7 po stronie rywali.

 

Liderem zespołu SVG Lüneburg był Ryan Sclater, który zdobył 29 punktów, mając w tym 1 asa serwisowego. Atakował ze skutecznością 54%.

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepiej punktował Milija Mrdak. Zdobył 33 „oczka”, mając w tym 1 asa serwisowego. Atakował ze skutecznością 56%.

 

SVG Lüneburg – United Volleys Frankfurt 3:2 (20:25, 25:14, 25:22, 31:33, 15:10)

MVP gold: 

MVP silber:

Pary półfinałowe:

VfB Friedrichschafe – SVG Lüneburg

HYPO TIROL AlpenVolleys Haching – Berlin Recycling Volleys

 

* gospodarzami pierwszych meczów półfinałowych będą zespoły VfB Friedrichshafen i HYPO TIROL AlpenVolleys Haching, a pojedynki zostaną rozegrane 10 kwietnia

 

 

Źródło: www.volleyball-bundesliga.de / opracowanie własne