ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ponownie górą w meczu towarzyskim z ONICO Warszawa

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i ONICO Warszawa w czasie wolnym od gry w PlusLidze rozegrali ze sobą już drugi mecz towarzyski. Tym razem stracie dwóch najlepszych drużyn sezonu zasadniczego mogli obserwować kibice w Opatówku. Zakończyło się ono po pięciu setach, a więcej koncentracji zachowali w nim aktualni wicemistrzowie Polski.

 

Mecz w Opatówku (woj. wielkopolskie) rozpoczął się korzystniej dla siatkarzy ONICO Warszawa, którzy już na początku wypracowali sobie trzypunktową przewagę (4:1). Utrzymywali ją w dalszej części seta i zapisali inauguracyjną odsłonę na swoim koncie z przewagą pięciu „oczek” (25:20).

 

Kolejne dwie odsłony należały do siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, jednak nie brakowało w nich walki z obu stron siatki. Pierwsza z nich (druga) była wyrównana, jednak inicjatywę utrzymywali po swojej stronie kędzierzynianie. Chociaż gracze warszawskiego zespołu walczyli o jej przejęcie, końcówkę mieli pod swoją kontrolą kędzierzynianie (25:21).

 

Trzecia partia była najbardziej zaciętą. Zespoły walczyły ze sobą o każdy punkt, jednak ostatecznie warszawianie nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Wicemistrzowie Polski utrzymali inicjatywę po swojej stronie i zwyciężyli z różnicą dwóch punktów (25:23).

 

W czwartej partii do walki powrócili gracze z Warszawy, którzy od początku narzucili swoje tempo gry. Kontrolowali przebieg seta i zwyciężyli z różnicą dziewięciu punktów, przedłużając swoje szanse w meczu (25:16).

 

W tie-breaku, w którym szanse gry otrzymali gracze rezerwowi, podobnie jak w drugim i trzecim secie, nie brakowało walki. Ostatecznie ponownie skuteczniejsi okazali się kędzierzynianie, którzy zwyciężyli po grze na przewagi (17:15).

 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO Warszawa 3:2 (20:25, 25:21, 25:23, 16:25, 17:15)

MVP: Bartosz Kurek

Składy drużyn:

 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Bieniek, Aleksander Śliwka, Sam Deroo, Paweł Zatorski (libero) oraz Przemysław Stępień, Brandon Koppers, Tomasz Kalembka, Mateusz Sacharewicz, Rafał Szymura, Kamil Szymura (libero)

 

ONICO Warszawa: Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Piotr Łukasik, Andrzej Wrona, Graham Vigrass, Bartosz Kurek, Damian Wojtaszek (libero) oraz Konrad Buczek, Sharone Vernon-Evans, Jak Nowakowski, Nikolay Penchev, Mateusz Janikowski, Jakub Kowalczyk, Dominik Jaglarski (libero)

 

 

Warto przypomnieć, że siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zwyciężyli z warszawską drużyną w pierwszym spotkaniu towarzyskim, które rozgrywane było tydzień wcześniej (tj. piątek, 29 marca) w Częstochowie. Wtedy podopieczni trenera Andrei Gardiniego zwyciężyli w meczu 4:1, o czym pisaliśmy TUTAJ. Treningowy charakter spotkań może podkreślić fakt, że zarówno w pierwszym, jak i w drugim z nich szansę gry otrzymali rezerwowi gracze.

 

Teraz zespoły będą kontynuowały przygotowania do pierwszych meczów półfinałowych. Siatkarze ONICO Warszawa swojego przeciwnika w walce o finał już poznali – 16 kwietnia podejmą w pierwszym meczu rywalizacji zespół Jastrzębskiego Węgla. Kędzierzynianie z kolei cały czas czekają na półfinałowego rywala, a tego wyłoni niedzielne spotkanie Aluronu Virtu Warty Zawiercia i Cerradu Czarnych Radom. Pierwszy mecz rywalizacji o awans do walki o mistrzostwo Polski zostanie rozegrany 13 kwietnia w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Źródło: http://www.onicowarszawa.pl / informacja własna / opracowanie własne