Piotr Gruszka żegna się z GKS-em Katowice

Ostatni mecz przeciwko Asseco Resovii Rzeszów był nie tylko ostatnim meczem GKS-u Katowice w sezonie 2018/2019. Jak poinformowali włodarze katowickiego klubu był to również ostatni mecz Piotra Gruszki w roli trenera katowiczan, który w zespole ze Śląska spędził ostatnie trzy lata i z powodzeniem spisywał się w roli szkoleniowca.

 

Czas na zmiany 

 

Po zakończeniu kariery zawodniczej Piotr Gruszka zdecydował się pozostać przy siatkówce i rozpoczął karierę trenerską. W 2014 roku objął plusligowy zespół BBTS-u Bielska-Białej z którym ostatecznie zajął trzynaste miejsce. Praca w Bielsku-Białej nie trwała jednak długo bowiem wraz z zakończeniem sezonu 2014/2015 Piotr Gruszka pożegnał się z drużyną. W 2016 roku Piotr Gruszka objął debiutującą w PlusLidze drużynę GKS-u Katowice. Pod wodzą trenera Gruszki katowiczanie debiutancki sezon zakończyli na dziesiątym miejscu, natomiast w sezonie 2017/2018 GKS Katowice uplasował się na jedenastym miejscu. W trwających jeszcze rozgrywkach katowiczanie spisywali się bardzo dobrze i do ostatnich kolejek mięli szansę na awans do najlepszej szóstki. Ostatecznie GKS Katowice zajął ósme miejsce po rundzie zasadniczej, a w walce o siódmą lokatę zmierzył się z Asseco Resovią Rzeszów. Jednak pomimo dobrej postawy katowiczanie nie zdołali sprostać rzeszowskiemu zespołowi i sezon zakończyli na ósmym miejscu. Po meczu nastąpiło uroczyste pożegnanie Piotra Gruszki z zespołem. „Przez wiele lat oglądaliśmy i podziwialiśmy Piotra Gruszkę jako doskonałego zawodnika. Teraz wiemy, że jest równie ambitnym i utalentowanym trenerem. Dziękuję mu oraz całemu sztabowi szkoleniowemu za świetną współpracę. Przed trzema laty projekt siatkarskiej GieKSy w PlusLidze był wielką niewiadomą. Z roku na rok nasza pozycja w siatkarskim świecie jednak rosła. To w olbrzymiej mierze zasługa trenera Piotra Gruszki i jego sztabu. Za to wszystko w imieniu nas wszystkich chciałbym podziękować. Nadszedł moment, gdy nasze drogi sportowe się rozchodzą. Trenerowi nie mówimy żegnaj, ale do zobaczenia” – powiedział Marcin Janicki, prezes GKS-u Katowice.

 

Na razie nie wiadomo jeszcze jaki zespół w sezonie 2019/2020 poprowadzi Piotr Gruszka, a także jacy zawodnicy podobnie jak trener zmienią barwy klubowe. Jeszcze w trakcie sezonu na przedłużenie kontraktów z GKS-em Katowice zdecydował się rozgrywający Maciej Fijałek oraz Emanuel Kohut. Jednak z pewnością włodarze ekipy ze Śląska będą chcieli zbudować wyrównany skład, który będzie walczył o lepszy rezultat niż w sezonie 2018/2019.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne