Liga argentyńska: UPCN San Juan Voley Club przedłużył walkę o finał

Siatkarze UPCN San Juan Voley Club po przegranych dwóch pierwszych spotkaniach półfinałowej rywalizacji, wygrali na własnym boisku i pozostają w walce o finał ligi argentyńskiej. Zespół Zbigniewa Bartmana potrzebował do zwycięstwa w tym spotkaniu i przedłużenia rywalizacji pięciu setów, w których nie brakowało walki.

Drużyna UPCN San Juan Voley Club w trzecim meczu półfinałowej rywalizacji prowadziła już 2:1. Rywale z zespołu Obras De San Juan po grze na przewagi w czwartym secie doprowadzili do tie-breaka, ale w nim ponownie skuteczniejsi byli gospodarze meczu, którzy przedłużyli swoje szanse w walce o awans do finału. W finale czeka już zespół Bolivar Voley, który po raz trzeci wygrał z drużyną Libertad Burgi Voley.

Siatkarze UPCN San Juan Voley Club przyjmowali na poziomie 56% (34% perfekcyjnego), a atakowali ze skutecznością 50%. Przeciwnicy zagrali w przyjęciu z 51% jakością (24% perfekcyjnego), zaś w ataku zanotowali 52% skuteczność. W polu serwisowym lepiej zaprezentowali się gracze Obras De San Juan, posyłając 7 punktowych zagrywek przy 3 po stronie przeciwnej. W bloku zaś skuteczniejsi byli gospodarze – 15 punktów tym elementem wobec 8 bloków przeciwników.

Zbigniew Bartman rozegrał pierwsze cztery sety, zaś w tie breaku pojawił się na zmianę. W tym spotkaniu zdobył dla zespołu 12 punktów, mając w tym 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 41%.

UPCN San Juan Voley Club – Obras de San Juan 3:2 (19:25, 25:19, 25:23, 28:30, 15:11)

Wynik drugiej półfinałowej rywalizacji:

Libertad Burgi Voley – Bolivar Voley 1:3 (25:20, 20:25, 22:25, 21:25) – trzecie zwycięstwo i awans do finału