Bundesliga: VfB Friedrichshafen pierwszym półfinalistą

W środę i czwartek w niemieckiej Bundeslidze rozegrano kolejne mecze fazy play-off. Ekipa VfB Friedrichshafen ponownie pokonała drużynę Volleyball Bisons Bühl i jako pierwsza przypieczętowała awans do półfinału. Pozostałe trzy rywalizacje, w tym ta z udziałem HYPO TIROL AlpenVolleys Haching, jeszcze trwają. W drugim starciu zespół Pawła Halaby przegrał po tie-breaku z WWK Volleys Hersching.

 

Zespół VfB Friedrichshafen drugi mecz fazy play-off z ekipą Volleyball Bisons Bühl rozegrał na wyjeździe. Od początku podopieczni trenera Vitala Heynena nie tracili kontroli nad grą, a najbardziej wyrównana była druga partia. Gospodarze tylko w trzeciej odsłonie nie zdołali osiągnąć granicy dwudziestu punktów. Tym samym siatkarze z Friedrichshafen przypieczętowali awans do półfinału ligi niemieckiej.

 

Volleyball Bisons Bühl – VfB Friedrichshafen 0:3 (21:25, 25:27, 17:25)

MVP gold: Rafael Redwitz

MVP silber: Jacob Edward Arnitz

 

 

Drużyna Berlin Recycling Volleys w drugim meczu fazy play-off musiała przełknąć gorycz porażki. Chociaż berlińczycy prowadzili w meczu 2:1, po pięciu setach ekipa SWD powervolleys Düren przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wyrównując stan rywalizacji.

 

Gospodarze meczu przyjmowali na poziomie 43% (23% perfekcyjnego), a to przełożyli na 44% grę w ataku. Przeciwnicy zanotowali 48% jakość przyjęcia (24% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 46%. W polu serwisowym o punkt skuteczniejsi byli goście, posyłając 3 punktowe zagrywki. Lepiej zaprezentowali się także w bloku – 13 punktów tym elementem wobec 9 po stronie rywali.

 

Najlepszym graczem meczu został wybrany rozgrywający Tomas Kocian, który jednak nie punktował w tym spotkaniu. Liderem zespołu był Sebastian Gevert, który zdobył 20 punktów, mając w tym 2 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 42%.

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepszym graczem został wybrany libero Nicolas Rossard, który zanotował 33% jakość przyjęcia (27% perfekcyjnego). Liderem był Benjamin Patch, który zdobył 22 punkty przy 52% skuteczności w ataku.

 

SWD powervolleys Düren – Berlin Recycling Volleys 3:2 (25:22, 20:25, 20:25, 25:22, 15:13)

MVP gold: Tomas Kocian

MVP silber: Nicolas Rossard

 

 

Zespół United Volleys Frankfurt zrewanżował się na własnym boisku ekipie SVG Lüneburg. W drugim meczu fazy play-off frankfurtczycy po pięciu setach pokonali ekipę gości, chociaż przegrywali już 0:2.

 

Gospodarze zagrali w przyjęciu z 50% jakością (27% perfekcyjnego), a w ataku zagrali z 53% skutecznością. Rywale przyjmowali na poziomie 42% (22% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 47%. W polu serwisowym skuteczniejsi byli gospodarze, posyłając 5 punktowych zagrywek przy 3 po stronie rywali. W grze blokiem o punkt lepsi byli goście – 11 skutecznych bloków.

 

Najlepszym graczem meczu został wybrany rozgrywający Maksim Buculjević, który pojawił się na zmianie w pierwszym i drugim secie, a następnie rozegrał ostatnie trzy odsłony. Zdobył 1 punkt atakiem. Liderem zespołu gospodarzy był Andreas Fragkos, który pojawił się na zmianę w pierwszym secie i rozegrał mecz do końca. Zdobył 23 punkty, w tym 1 zagrywką i 2 blokiem. Atakował ze skutecznością 65%, zaś przyjmował na poziomie 53% (28% perfekcyjnego).

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepszym graczem został wybrany Ryan Sclater, który jako lider zespołu zdobył 31 punktów, mając w swoim dorobku 1 asa serwisowego i 3 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 52%.

 

United Volleys Frankfurt – SVG Lüneburg 3:2 (22:25, 23:25, 25:19, 25:21, 15:13)

MVP gold: Maksim Buculjević

MVP slber: Ryan Sclater

 

 

Ekipa WWK Volleys Herrsching w drugim meczu fazy play-off podejmowała zespół HYPO TIROL AlpenVolleys Haching. W tym starciu kibice mogli obserwować pięciosetową walkę. Szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść gospodarze meczu, zatem o awansie do półfinału Bundesligi zadecyduje trzeci mecz.

 

Gospodarze przyjmowali na poziomie 69% (31% perfekcyjnego), a atakowali ze skutecznością 46%. Przeciwnicy zanotowali 61% jakość przyjęcia zagrywki (26% perfekcyjnego), zaś w ataku zagrali z 47% skutecznością. W polu serwisowym i w grze blokiem lepiej zaprezentowali się gracze WWK Volleys Herrsching – posłali 6 punktowych zagrywek przy 3 po stronie rywali, a także ustawili 15 skutecznych bloków wobec 13 bloków gości.

 

Liderem zespołu WWK Volleys Herrsching był Griffin Schields, który zdobył 20 punktów, a w tym ustawił 3 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 42%.

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepiej punktującym graczem był Paweł Halaba, który zdobył 21 „oczek”, mając w tym 2 asy serwisowe i 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 46%, a do tego dołożył 56% jakość przyjęcia zagrywki (22% perfekcyjnego). Najlepszym graczem został Matthew Pollock, który do dorobku zespołu dołożył 8 punktów, mając w tym 3 skuteczne bloki. Atakował ze skutecznością 62%.

 

WWK Volleys Hersching – HYPO TIROL AlpenVolleys Herrsching 3:2 (28:26, 20:25, 25:16, 28:30, 15:13)

MVP gold: Griffin Schields

MVP silber: Matthew Pollock

 

Źródło: www.volleyball-bundesliga.de / opracowanie własne