Bruno Rezende: „To będzie dla nas kolejny finał”

W środowym spotkaniu w ramach półfinału Ligi Mistrzów w łódzkiej Atlas Arenie, PGE Skra Bełchatów po trzech setach uległa zawodnikom Cucine Lube Civitanovie. Drużyna z Włoch w pierwszych dwóch setach pokazała swoją dominację w każdym elemencie, a tylko ostatnia partia była dość wyrównana.

 

Zadecydowała zagrywka

 

Cucine Lube Civitanova od pierwszych akcji środowego półfinału Ligi Mistrzów narzuciła swój rytm gry i zaczęła seriami zdobywać punkty. Zdecydowaną wyższość włoskiego klubu widać było szczególnie w zagrywce, gdzie punktowała bezpośrednio. Takie mocne serwisy pozwoliły zawodnikom na wypracowanie zaliczki. „Wiedzieliśmy, że podczas tego meczu zagrywka będzie bardzo ważna, ponieważ nasi rywale mają bardzo dobrych atakujących i grają szybko, więc serwis był decydujący” – powiedział Bruno Rezende. Rozgrywający włoskiego klubu zdaje sobie jednak sprawę, że mimo szybkiego zwycięstwa w Łodzi, kolejne spotkanie wcale nie będzie łatwe, a jego drużyna będzie musiała włożyć wiele wysiłku w przygotowania do następnego starcia. „Wydaje mi się, że nie będziemy mniej skoncentrowani niż w tym spotkaniu. Musimy wejść w ten mecz tak samo, jak w ten w Łodzi. To będzie dla nas kolejny finał. Jestem pewien, że moi koledzy będą bardzo skoncentrowani i zmotywowani, żeby zagrać to spotkanie” – powiedział Bruno Rezende.

 

 

Nie było łatwo

 

Cucine Lube Civitanova spodziewała się, że spotkanie z PGE Skrą Bełchatów będzie należało do trudnych. Ostatecznie jednak mecz zakończył się po trzech setach wygraną zawodników z Włoch, którzy od początku meczu narzucili swój rytm gry w każdym elemencie. „To było wystarczające w pierwszych dwóch setach, ale nie później, ponieważ dobrze zagrali w bloku i obronie. Z bełchatowianami grało nam się bardzo ciężko. Zagrywaliśmy bardzo dobrze, ale w trzecim secie nasi rywale zaczęli grać lepiej we wszystkich elementach” – powiedział po meczu trener Ferdinando de Giorgi. Szkoleniowiec zwrócił również uwagę na przygotowanie swoich zawodników do spotkania z bełchatowianami. „Do tego meczu przykładaliśmy bardzo wiele uwagi, ponieważ moim zdaniem PGE Skra jest jednym z najlepszych zespołów w Polsce” – dodał włoski trener. Ferdinando de Giorgi dodał również, że jego zespół nastawiał się na zdecydowanie trudniejsze spotkanie i większą rywalizację w poszczególnych partiach. „Przygotowaliśmy się na maksymalny wysiłek” – powiedział szkoleniowiec klubu z Włoch.

 

 

 

Źródło: informacja własna