Alberto Giuliani podał 18-osobowy skład Słoweńców

Reprezentacja Słowenii w tym sezonie stanie przed szansą między innymi wywalczenia kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W tym roku Słoweńcy będą prowadzeni przez nowego szkoleniowca, Alberto Giulianiego, który wybrał już osiemnastoosobowy skład kadry na nadchodzące rozgrywki reprezentacyjne.

 

W obecnym sezonie reprezentacyjnym Słoweńcy będą prowadzeni przez nowego szkoleniowca. Funkcję trenera przejął bowiem Alberto Giuliani, który ogłosił właśnie skład na pierwsze zgrupowanie kadry. W zespole znaleźli się między innymi dwaj zawodnicy, którzy na co dzień występują w polskiej lidze, środkowy Alen Pajenk i rozgrywający Dejan Vinčić. Szkoleniowiec pierwsze zgrupowanie reprezentacji zaplanował na 16 maja w Kranskiej Gorze.

 

W tym roku reprezentacja Słowenii będzie rywalizowała o wejście do Ligi Narodów 2020, a turniej kwalifikacyjny będzie rozgrywany w Lublanie. Słoweńcy stoją również przed szansą wywalczenia awansu do igrzysk olimpijskich w Tokio, przed nimi jednak trudne zadanie. W kwalifikacjach interkontynentalnych rywalami podopiecznych trenera Alberto Giulianiego będą Polacy, Francuzi i Tunezyjczycy.

 

Słoweńcy będą również gospodarzami tegorocznych mistrzostw Europy, których faza grupowa będzie rozgrywana w Lublanie.

 

 

Skład reprezentacji Słowenii na sezon 2019:

 

Rozgrywający: Uroš Planinšič, Gregor Ropret, Dejan Vinčić

 

Atakujący: Tonček Štern, Mitja Gasparini

 

Środkowi: Jan Kozamernik, Uroš Pavlović, Alen Pajenk, Sašo Štalekar, Matic Videčnik

 

Przyjmujący: Žiga Štern, Tine Urnaut, Klemen Čebulj, Jan Klobučar, Rok Možič, Alen Šket

 

Libero: Urban Toman, Jani Kovačič

 

 

 

Źródło: odbojka.si/opracowanie własne