Nikola Grbić wybrał szeroki skład na Ligę Narodów

Szkoleniowiec reprezentacji Serbii powołał szeroki skład kadry na Ligę Narodów 2019, która będzie pierwszym tegorocznym turniejem. Nikola Grbić wybrał również swoich najbliższych współpracowników, którzy będą mu pomagać w jak najlepszym przygotowaniu zawodników w nadchodzącym sezonie.

 

Nadchodzący sezon będzie dla reprezentacji Serbii bardzo ważny, głównie w kontekście walki o kwalifikację olimpijską, cztery lata temu nie udało im się bowiem wywalczyć biletów do Rio de Janeiro. Pierwszym turniejem, w jakim zagrają Serbowie, będzie Liga Narodów, w której ostatnio zakwalifikowali się do Final Six i zajęli miejsca 5-6. Podczas mistrzostw świata we Włoszech i Bułgarii podopieczni trenera Nikoli Grbića zajęli czwarte miejsce, w starciu o brąz ulegając Amerykanom. W tym roku Serbów czekają nowe wyzwania i kolejne trofea do zdobycia.

 

Po zakończeniu ubiegłego sezonu trener Nikola Grbić zdecydował się na duże zmiany w sztabie szkoleniowym, rozstając się z większością pracowników. W tym roku pierwszemu trenerowi pomagał będzie doświadczony Tomaso Totolo, który w sezonie ligowym pracuje w rosyjskim Zenicie Kazań. Asystentami zostali Bojan Janić i Igor Žakić, pierwszym statystykiem będzie natomiast Đorđe Pejić.

 

Trener Nikola Grbić podał również nazwiska zawodników, którzy otrzymali powołanie do szerokiego składu na Ligę Narodów. W porównaniu z minionym sezonem nie doszło do zmian, a oprócz największych gwiazd, szkoleniowiec zdecydował się na powołanie graczy na co dzień występujących w lidze serbskiej. Pierwszym wyzwaniem dla reprezentacji Serbii będzie Liga Narodów, a podczas pierwszego weekendu rywalizacja będzie toczyła się w Nowym Sadzie.

 

 

 

Szeroki skład reprezentacji Serbii na Ligę Narodów:

 

Rozgrywający: Nikola Jovović, Maksim Buculjević, Andrija Vilimanović, Aleksa Batak, Vuk Todorović

 

Atakujący: Aleksandar Atanasijević, Dražen Luburić, Dušan Petković, Božidar Vučićević, Lazar Dodić

 

Przyjmujący: Uroš Kovačević, Marko Ivović, Milan Katić, Nemanja Petrić, Lazar Ćirović, Miran Kujundžić, David Mehić, Pavle Perić, Luka Tadić, Daniilo Pavlović

 

Środkowi: Srećko Lisinac, Petar Krsmanović, Aleksandar Okolić, Marko Podraščanin, Nemanja Mašulović, Stevan Simić, Dorde Ilić, Stefan Kovačević

 

Libero: Neven Majstorović, Goran Škundrić, Nikola Peković, Stefan Negić

 

 

Sztab szkoleniowy:

 

Kierownik drużyny: Danilo Mrđa

Asystenci i analitycy: Tomaso Totolo, Bojan Janić, Igor Žakić

Koordynator: Vladimir Koprivica

Trenerzy przygotowania fizycznego: Uroš Stojčov, Stefan Markuljević, Zdravko Aničić, Vladan Mihajlović

Lekarz: Ljuban Martinović

Fizjoterapeuta: Dejan Vuković

Statystyk: Đorđe Pejić

 

 

 

Źródło: ossrb.org/opracowanie własne