LM: Cucine Lube Civitanova po trzech setach pokonuje PGE Skrę

W pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów ekipa PGE Skry Bełchatów przegrała z drużyną Cucine Lube Civitanova. W pierwszym secie gracze włoskiego zespołu zwyciężyli z wyraźną przewagą, a kontrolę nad grą utrzymywali także w drugiej odsłonie. W trzeciej, jedynej wyrównanej partii, postawili kropkę nad ‚i’, robiąc krok w stronę finału rozgrywek.

 

Mecz rozpoczęli lepiej przyjezdni, którzy już na początku objęli czteropunktowe prowadzenie (4:0). Bełchatowianie przystąpili do gry, ale cały czas bezpieczną przewagę utrzymywali po swojej stronie gracze z Włoch (5:1). Wykorzystywali słabszą grę w obozie rywali i stale powiększali swoje prowadzenie (10:2, 12:3). Bełchatowianie próbowali odrabiać stracone punkty, ale przeciwnicy skutecznie im to uniemożliwiali. Powiększali swój dorobek punktowy, pewnie zmierzając do zwycięstwa. Inauguracyjną odsłonę zapisali na swoim koncie z przewagą jedenastu punktów (25:14).

 

Drugą partię ponownie lepiej rozpoczęli siatkarze włoskiej ekipy, którzy już po pierwszych akcjach objęli trzypunktowe prowadzenie (4:1). Bełchatowianie próbowali odrobić stracone „oczka”, ale rywale nie pozwalali na bliższy kontakt punktowy (6:2, 7:3). Utrzymywali przeciwników na dystans, wyraźnie kontrolując przebieg gry (20:11). W końcówce jednak bełchatowianie powrócili do gry i zdołali zmniejszyć straty do dwóch „oczek” (20:22). Ostatecznie nie zatrzymali graczy z Włoch, którzy zwyciężyli w tej partii z różnicą pięciu „oczek” (25:20).

 

Trzecia partia została zainaugurowana wymianą „oczek” (1:1) i zespoły od początku nawiązały ze sobą grę punkt za punkt. (5:5). Bełchatowianie objęli dwupunktowe prowadzenie (8:6), a następnie utrzymywali minimalną inicjatywę po swojej stronie. Powiększyli ją do trzech „oczek” (11:8), ale to nie zatrzymało siatkarzy włoskiej ekipy, którzy momentalnie wyrównali wynik (11:11). Między zespołami ponownie trwała gra punkt za punkt, w której nikt nie wstrzymywał ręki. Ostatecznie tę odsłonę i całe spotkanie rozstrzygnęli na swoją korzyść przyjezdni (25:23).

 

PGE Skra Bełchatów – Cucine Lube Civitanova 0:3 (14:25, 20:25 23:25)

 

Składy drużyn:

 

PGE Skra Bełchatów: Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Milad Ebadipour, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Kacper Piechocki (libero) oraz Milan Katić, Kamil Droszyński, Renee Teppan,

 

Cucine Lube Civitanova: Tsvetan Sokolov, Osmany Juantorena, Dragan Stanković, Yoandy Leal, Robertlandy Simon Aties, Bruno Rezende, Fabio Balaso (libero) oraz Jiri Kovar, Stijn D’Hulst, Diego Cantagalli

 

Źródło: informacja własna