TJ Sanders wraca do MKS-u Będzin

TJ Sanders to pierwszy zawodnik, który wzmocni MKS Będzin przed sezonem ligowym 2019/2020. Kanadyjski rozgrywający w mijających rozgrywkach nie grał w żadnym klubie, ponieważ spędził ten rok na leczeniu kontuzji, której nabawił się tuż przed Mistrzostwami Świata 2018, które odbywały się we Włoszech i Bułgarii.

 

Powrót do zdrowia, powrót do Polski

 

Kanadyjski rozgrywający ma za sobą trudne miesiące, podczas których zmagał się z kontuzją pleców. TJ Sanders urazu nabawił się jeszcze w trakcie trwania minionego sezonu reprezentacyjnego, a przedłużający się powrót do zdrowia spowodował, że siatkarz nie zagrał w żadnym klubie w rozgrywkach 2018/2019, kontrakt z Halkbankiem Ankara został bowiem rozwiązany. W nadchodzącym sezonie TJ Sanders będzie bronił barw MKS-u Będzin, gdzie występował już w rozgrywkach 2015/2016. Wtedy gracz dołączył do będzinian w połowie rywalizacji i zastąpił kontuzjowanego Harrisona Peacocka. „Miło wspominam czas spędzony w Będzinie. Tu odbudowałem się i złapałem głębszy oddech. Chciałbym, aby sezon 2019/2020 był najlepszym sezonem będzińskiego klubu w PlusLidze. Jego kibice z pewnością na to zasługują, a ja dołożę wszelkich starań, abyśmy wspólnie mogli jak najczęściej unosić ręce w geście triumfu” – mówił TJ Sanders po podpisaniu kontraktu z MKS-em Będzin.

 

Kanadyjski jest pierwszym nowym zawodnikiem, jaki dołączył do klubu z Będzina przed rozgrywkami 2019/2020. Drużyna na pewno zostanie jednak przebudowana w porównaniu z minionym sezonem. Zmiana nastąpi na stanowisku szkoleniowca, z którym jeszcze w czasie rozgrywek pożegnał się Gido Vermeulen.

 

MKS Będzin sezon 2018/2019 zakończył na ostatnim, trzynastym miejscu w tabeli, co nie spełniło oczekiwań włodarzy klubu ani zawodników. Będzinianie wygrali bowiem tylko dwa spotkania z 24 rozegranych i zdobyli w nich dziewięć punktów. W związku z tym jeszcze w trakcie trwania rozgrywek w zespole doszło do zmiany prezesa, który buduje już skład na nowe rozgrywki.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: mksbedzin.pl/opracowanie własne