Dominik Jaglarski zostaje w ONICO Warszawa

Chociaż tegoroczne rozgrywki PlusLigi nie dobiegły jeszcze końca, to włodarze ONICO Warszawa nie próżnują i zaczynają kompletować zespół na sezon 2019/2020. Włodarze warszawskiego klubu poinformowali dzisiaj o przedłużeniu kontraktu z Dominikiem Jaglarskim. Nowa umowa zawodnika została zawarta do 2020 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

 

W Warszawie jak w domu

 

Dominik Jaglarski swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w Nowym Dworze Mazowieckim, skąd szybko trafił do MOS-u Wola Warszawa. Dobra postawa młodego libero została doceniona, w 2015 roku, przez włodarzy plusligowego AZS-u Politechniki Warszawskiej. Dominik Jaglarski nie zdołał jednak wywalczyć miejsca w wyjściowym składzie i sezon 2015/2016 spędził w kwadracie rezerwowych. Taki bieg wydarzeń spowodował, że siatkarz w 2016 roku przeniósł się do drugoligowego zespołu BBTS-u Bielska Białej, a w 2017 roku libero został włączony do składu grającego w PlusLidze. W Bielsku-Białej Dominik Jaglarski najczęściej pojawiał się zarówno na krótkie zmiany jak i miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na dłuższym dystansie. Po zakończeniu rozgrywek 2017/2018 i spadku BBTS-u Bielska-Białej do I Ligi zawodnik przeniósł się do zespołu ONICO Warszawa. W trwających rozgrywkach libero nie miał zbyt wielu okazji na odegranie znaczącej roli w zespole. Jednak Dominik Jaglarski docenia również krótkie chwile spędzone na boisku, a przede wszystkim możliwość treningu przy bardziej doświadczonych zawodnikach. „Cieszę się z możliwości pozostania w stolicy na następny rok. Warszawa jest bardzo bliska mojemu sercu, spędziłem tutaj kilka sezonów, a w każdym następnym utożsamiałem się z nią jeszcze bardziej. To będzie kolejny mały krok w mojej karierze, który mam nadzieję zaowocuje w przyszłości. Patrząc przez pryzmat tego sezonu widzę, w których elementach mam największe braki i skrupulatnie będę starał się je wyeliminować” – powiedział po podpisaniu kontraktu Dominik Jaglarski. Nowa umowa zawodnika będzie obowiązywała do końca sezonu 2019/2020.

 

Obecnie ONICO Warszawa przygotowuje się do półfinałów PlusLigi, gdzie zmierzy się z zespołem Jastrzębskiego Węgla. Jeszcze w tym tygodniu warszawianie rozegrają mecz sparingowy z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Natomiast pierwsze spotkanie półfinałowe zostanie rozegrane 16 kwietnia, a jego gospodarzem będą podopieczni Stephane’a Antigi.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: onicowarszawa.pl/opracowanie własne