Liga argentyńska: Druga porażka drużyny Zbigniewa Bartmana w rywalizacji półfinałowej

Zespół Zbigniewa Bratmana z pewnością nie może zaliczyć początku rywalizacji półfinałowej do udanych. Ekipa UPCN San Juan Voley Club po czterech setach poniosła drugą porażkę z zespołem Obras De San Juan, który występował w roli gospodarza. Kolejne mecze półfinałowe zostaną rozegrane pod koniec tygodnia. 

 

Siatkarze UPCN San Juan Voley Club na swoim koncie zapisali po grze na przewagi pierwszą partię. To wszystko, na co było stać zespół Zbigniewa Bartmana. W pozostałych setach, choć nie zabrakło walki, skuteczniejsi byli gospodarze spotkania.

 

Siatkarze Obras De San Juan przyjmowali na poziomie 69% (35% perfekcyjnego), a w ataku zagrali z 54% skutecznością. Przeciwnicy zagrali w przyjęciu z 60% jakością (27% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 47%. W polu serwisowym i w grze blokiem lepiej zaprezentowali się gospodarze – posłali 5 punktowych zagrywek przy 3 po stronie rywali, a także ustawili 9 skutecznych bloków przy 7 blokach gości.

 

Zbigniew Bartman był liderem swojego zespołu, zdobywszy 13 punktów, a na swoim koncie zgromadził 1 asa serwisowego. Atakował ze skutecznością 32%.

 

Obras De San Juan – UPCN San Juan Voley Club 3:1 (28:30, 25:23, 25:19, 25:21)

 

Wynik drugiego meczu półfinałowego:

 

Bolivar Voley – Libertad Burgi Voley 3:0 (25:18, 25:12, 25:14)

 

Źródło: www.aclav.com / opracowanie własne