Liga A: Greenyard Maaseik górą nad Lindemans Aalst

W sobotę w lidze belgijskiej zostały rozegrane kolejne mecze w fazie Champions Final Four o wejście do finału. W trzeciej kolejce spotkań doszło do pojedynku dwóch zespołów z polskimi siatkarzami: Greenyard Maaseik i Lindemans Aalst. Po trzech setach zwycięstwo i trzy punkty do rankingu dopisali gracze z Maaseik. W drugiej parze ekipa Knack Roeselare pokonała drużynę Prefaxis Menen.

 

W meczu dwóch zespołów z Polakami w składzie występujący w roli gospodarza zespół Greenyard Maaseik nie pozostawił złudzeń ekipie Lindemnas Aalst i po trzech setach zapisał na swoim koncie zwycięstwo. Nie brakowało jednak walki, a tylko pierwszy set zakończył się wyższą przewagą. Po tym zwycięstwie gracze z Maaseik plasują się na pozycji lidera rankingu, zaś ekipa Lindemans Aalst spadła na trzecią pozycję.

 

Gospodarze przyjmowali na poziomie 45% (18% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 60%. Przeciwnicy zagrali w przyjęciu z 38% jakością (6% perfekcyjnego), a w ataku zagrali z 47% skutecznością. W polu serwisowym obie ekipy posłały po 4 punktowe zagrywki, a w grze blokiem zdecydowanie skuteczniejsi byli gospodarze – 9 punktowych bloków przy 1 po stronie rywali.

 

W zespole z Maaseik liderem był Jolan Cox, który zdobył 17 punktów, mając w tym 1 asa serwisowego i  punktowy blok. Atakował ze skutecznością 54%. Robert Wójcik nie zagrał w tym meczu.

 

W zespole gości spośród występujących tam Polaków najlepiej punktował Janusz Górski, który w rozegranym całym spotkaniu zdobył 6 „oczek” przy 40% skuteczności gry w ataku. Do tego dołożył 32% jakość gry w przyjęciu (4% perfekcyjnego). Adrian Staszewski, który rozegrał pierwsze dwa sety, a w trzecim pojawił się na zmianę, do dorobku zespołu dołożył 3 punkty przy 30% skuteczności ataku, zaś przyjmował na poziomie 80%. Jan Firlej rozegrał cały mecz, w którym zdobył 1 punkt atakiem, zaś Patryk Strzeżek pojawił się na zmianę w drugim secie, ale nie punktował.

 

Greenyard Maaseik – Lindemans Aalst 3:0 (25:17, 25:23, 27:25)

 

 

W drugim starciu ekipa Knack Roeselare po trzech setach pokonała drużynę Prefaxis Menen. Każda z rozegranych partii kończyła się jednak niewielką przewagą. Ekipa z Roeselare po tym zwycięstwie o punkt wyprzedziła w rankingu zespół Lindemans Aalst.

 

Gracze z Roeselare przyjmowali na poziomie 57% (41% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 51%. Przeciwnicy w przyjęciu zagrali z 50% jakością (33% perfekcyjnego), a w ataku zagrali ze skutecznością 40%. W polu serwisowym o punkt skuteczniejsi byli przyjezdni, posyłając 4 punktowe zagrywki. W bloku zaś obie ekipy zdobyły po 8 „oczek”.

 

Liderem w zespole Knack Roeselare był Hendrik Tuerlinckx, który zdobył 18 punktów, mając w tym 1 asa serwisowego i 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 67%.

 

Prefaxis Menen – Knack Roeselare 0:3 (23:25, 20:25, 22:25)

 

 

 

Źródło: www.euromillionsvolleyleague.be / opracowanie własne