Bundesliga: Pierwsze zwycięstwa drużyn Bołądzia i Halaby w fazie play-off

W piątek i sobotę zostały rozegrane pierwsze mecze fazy play-off w niemieckiej Bundeslidze. Zwycięstwa zanotowały zespoły występujące w roli gospodarza, w tym VfB Friedrichshafen i HYPO TIROL AlpenVolleys Haching. Kolejne dobre występy mają za sobą Paweł Halaba, a także Bartłomiej Bołądź, który był liderem ekipy z Friedrichshafen.

 

W pierwszym meczu, który został rozegrany w piątek, zespół Berlin Recycling Volleys, który fazę zasadniczą zakończył na trzecim miejscu, zmierzył się na własnym boisku z ekipą SWD powervolleys Düren, która z kolei fazę zasadniczą zakończyła na miejscu szóstym. W tym starciu najbardziej wyrównany był pierwszy set, który po grze na przewagi padł łupem berlińczyków. W kolejnych setach zwyciężyli z wyraźniejszą przewagą, robiąc krok w stronę kolejnej rundy.

 

Siatkarze z Berlina przyjmowali na poziomie 51% (18% perfekcyjnego), a atakowali z 46% skutecznością. Przeciwnicy zagrali w przyjęciu z 58% jakością (21% perfekcyjnego). W polu serwisowym punktowali tylko gospodarze meczu, posyłając 9 punktowych zagrywek. Skuteczniejsi byli także w grze blokiem – 13 skutecznych bloków przy 5 w ekipie gości.

 

Najlepszym graczem meczu został wybrany Benjamin Patch, który jako lider zespołu zdobył 14 punktów, mając w tym 2 asy serwisowe. Atakował ze skutecznością 44%.

 

W zespole gości najlepszym graczem został Michael Andrei który zdobył 6 punktów, a w tym zanotował 2 skuteczne bloki. Atakował ze skutecznością 50%. Liderem był Sebastian Gevert, który zdobył 12 „oczek”, mając w tym 1 punktowy blok, zaś atakował ze skutecznością 39%.

 

Berlin Recycling Volleys – SWD powervolleys Düren 3:0 (29:27, 25:19, 25:14)

 

MVP gold: Benjamin Patch

MVP silber: Michael Andrei

 

 

 

Drużyna HYPO TIROL AlpenVolleys Haching, która zakończyła fazę zasadniczą na drugim miejscu w tabeli podejmowała w pierwszym meczu fazy play-off zespół WWK Volleys Herrsching – siódme miejsce po fazie zasadniczej. Od początku kontroli nad grą nie tracili gospodarze i po trzech setach zapisali pierwsze zwycięstwo w walce o kolejną rundę.

 

Gospodarze przyjmowali na poziomie 32% (21% perfekcyjnego), a w ataku zagrali ze skutecznością 55%. Przeciwnicy zagrali w przyjęciu z 39% jakością (16% perfekcyjnego), zaś atakowali z 47% skutecznością. W polu serwisowym i w grze blokiem skuteczniejsi byli gracze HYPO TIROL AlpenVolleys Haching – posłali 6 asów serwisowych przy 4 po stronie rywali, a także ustawili 6 skutecznych bloków wobec 4 bloków gości.

 

Liderem gospodarzy, a zarazem najlepszym graczem meczu, był Hugo De Leon Guimaraes Da Silva, który zdobył 17 punktów, mając w tym 1 asa serwisowego i 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 65%, a do tego dołożył 30% jakość gry w przyjęciu (23% perfekcyjnego). Paweł Halaba był drugim najlepiej punktującym graczem, a zdobył 14 „oczek”, posyłając w tym 1 punktową zagrywkę, a ponadto ustawił 1 skuteczny blok. Atakował ze skutecznością 67%, zaś przyjmował na poziomie 36% (21% perfekcyjnego).

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepszym graczem został wybrany Alpar József Szabó, który jako lider zespołu zdobył 10 punktów. W swoim dorobku zgromadził 1 asa serwisowego i 1 punktowy blok, zaś atakował ze skutecznością 67%.

 

HYPO TIROL AlpenVolleys Haching – WWK Volleys Herrsching 3:0 (25:22, 25:18, 25:21)

MVP gold: Hugo De Leon Guimaraes Da Silva

MVP silber: Alpar József Szabó

 

 

 

Zespół SVG Lüneburg, który uplasował się po rundzie zasadniczej na czwartym miejscu w tabeli, podejmował ekipę United Volleys Franfurt, która w rankingu zajęła piąte miejsce. Siatkarze z Frankfurtu zapisali na swoim koncie tylko drugą partię. W pozostałych skuteczniejsi byli gospodarze, robiąc pierwszy krok w stronę kolejnej rundy.

 

SVG Lüneburg – United Volleys Frankfurt 3:1 (25:21, 21:25, 25:18, 25:21)

MVP gold:

MVP silber:

 

 

 

Zespół VfB Friedrichshafen, lider tabeli po fazie zasadniczej, zmierzył się na własnym boisku z drużyną Volleyball Bisons Bühl, która fazę zasadniczą zakończyła na ósmym miejscu. Siatkarze z Friedrichshafen potrzebowali tylko trzech setów, aby przypieczętować pierwszy krok w stronę kolejnej rundy.

 

Gospodarze przyjmowali na poziomie 44% (15% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 49%. Przeciwnicy zagrali w przyjęciu z 30% jakością (16% perfekcyjnego), a w ataku zanotowali 42% skuteczność. W polu serwisowym i w grze blokiem lepiej zaprezentowali się gracze z Friedrichshafen – posłali 4 punktowe zagrywki przy 2 po stronie rywali, a także ustawili 9 skutecznych bloków wobec 7 bloków gości.

 

MVP spotkania został wybrany Philipp Collin, który zdobył 7 „oczek”, mając w tym 2 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 50%. Liderem w zespole gospodarzy był Bartłomiej Bołądź, który zdobył 14 punktów, a w tym posłał 2 asy serwisowe i ustawił 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 50%.

 

W zespole gości najlepszym graczem został wybrany libero Tim Stöhr, który zanotował 44% jakość przyjęcia (22% perfekcyjnego). Liderem był Bruno Lima, który zdobył 11 punktów, mając w tym 3 skuteczne bloki. Atakował ze skutecznością 35%.

 

VfB Friedrichshafen – Volleyball Bisons Bühl 3:0 (25:21, 25:23, 25:15)

Mvp gold: Philipp Collin

MVP silber: Tim Stöhr

 

 

 

Źródło: www.volleyball-bundesliga.de / opracowanie własne