Michał Kubiak zostaje na kolejne dwa lata w Japonii

Drużyny ligowe we wszystkich krajach rozpoczęły już budowanie silnych składów na kolejne sezony.  Dziś dotarła do nas wiadomość o przedłużeniu przez Michała Kubiaka kontraktu z zespołem Panasonic Panthers. Kapitan reprezentacji Polski w lidze japońskiej będzie występował przez kolejne dwa sezony.

 

Ciąg dalszy azjatyckiej przygody

 

Michał Kubiak do zespołu Panasonic Panthers dołączył przed sezonem 2016/2017, przenosząc się z występującego w lidze tureckiej Halkbanku Ankara (2014-2016). Z japońską drużyną wywalczył w sezonie 2017/2018 mistrzostwo kraju i został wybrany najlepszych graczem finału, a także zwyciężył w turnieju Kurowashiki w 2018 roku. Warto podkreślić, że w tym turnieju odebrał dwie nagrody indywidualne: dla najlepszego przyjmującego, a także dla MVP turnieju. W roku 2017 sięgnął zaś po Puchar Cesarza. Ponadto przyjmujący ma na swoim koncie występy w finałach ligi chińskiej, gdzie po zakończeniu sezonu w Japonii dołączył do zespołu Beijing Volleyball. Z tym zespołem reprezentant Polski sięgnął po srebrny medal mistrzostw Chin. Po trzech sezonach spędzonych w Azji dwukrotny mistrz świata zdecydował się na przedłużenie kontraktu. Przez kolejne dwa lata będzie bronił barw zespołu Panasonic Panthers, którego w ostatnich sezonach był bardzo ważnym ogniwem.

 

 

Kolejne cele mistrza świata

 

Michał Kubiak to jeden z najbardziej utytułowanych siatkarzy. Oprócz trofeów zdobytych w rozgrywkach azjatyckich i dwóch tytułów mistrza świata ma na swoim koncie także m.in nagrodę indywidualną dla najlepszego przyjmującego ostatniego mundialu, a w 84 Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca zajął trzecie miejsce. W czasie gry w lidze tureckiej wywalczył z ekipą Halkbanku Ankara dwa medale: srebrny w sezonie 2014/2015 i złoty zdobyty rok później, dwukrotnie sięgnął po Superpuchar Turcji (rok 2014 i 2015), a także raz po Puchar Turcji (rok 2015). Siatkarz może się poszczycić też licznymi nagrodami indywidualnymi w imprezach sportowych oraz w plebiscytach. Teraz przed nim kolejne cele do zrealizowania zarówno w sezonie reprezentacyjnym, jak i w rozgrywkach ligowych.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: Informacja własna