PlusLiga: Wyrównany pojedynek na korzyść zawiercian

Aluron Virtu Warta Zawiercie, na rozpoczęcie fazy play-off, podejmował Cerrad Czarnych Radom. Spotkanie od pierwszych piłek miało wyrównany przebieg, ale w decydujących momentach to podopieczni Marka Lebedewa wykazali się większą koncentracją i wygrali mecz. Najlepszym zawodnikiem został wybrany, przyjmujący, Alexandre Ferreira.

 

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów między zespołami (2:2), a kilka chwil później w polu zagrywki punktował Alexandre Ferreira (4:2). Obie drużyny podejmowały ryzyko w polu serwisowym, a na lewym skrzydle zameldował się Wojciech Żaliński (6:4). W kolejnych fragmentach na prowadzeniu pozostawali zawiercianie (8:5), lecz po ataku Tomasza Fornala radomianie tracili już tylko punkt (7:8). Kilka chwil później Krzysztof Rejno zatrzymał pojedynczym blokiem atak Alena Pajneka (10:7). Podopieczni Marka Lebedewa utrzymywali kilkupunktową zaliczkę, a na środku siatki zameldował się Krzysztof Rejno (14:10), lecz błędy własne gospodarzy i dobra zagrywka Tomasza Fornala ponownie pozwoliła przyjezdnym na odrobienie strat (13:14). Po punktowym bloku radomskiej drużyny o czas poprosił trener zawierciańskiej drużyny (16:15), a po powrocie na plac gry punktował Mateusz Malinowski (16:16).  W kolejnych fragmentach między zespołami toczyła się walka punkt za punkt i raz po raz na tablicy wyników widniał remis (20:20). W końcówce Alexandre Ferriera dobrze spisywał się w polu zagrywki (22:20), a po chwili atakował Michał Filip (21:22). Kilka chwil później zawiercianie mieli piłkę setową (24:22), lecz do wyrównania doprowadził Norbert Huber (24:24). W wyrównanym fragmencie gry obie drużyny miały szansę na skończenie seta, jednak lepiej poradzili sobie podopieczni Roberta Prygla (29:27).

 

Drugą odsłonę od nieudanej zagrywki rozpoczął Marcin Waliński (1:0), lecz po chwili skutecznie atakował Mateusz Malinowski (2:1). Kilka akcji później wyższość zawierciańskiego bloku musiał uznać Michał Filip (5:3), natomiast kolejne ataki kończył Wojciech Żaliński (4:6). Asa serwisowego posłał Tomasz Fornal (6:7), a kilka chwil później na tablicy wyników widniał remis (8:8). Jedną z najdłuższych akcji meczu rozstrzygnął Wojciech Żaliński przez co radomianie mieli zaliczkę (11:9), lecz zawiercianie nie zamierzali się poddawać i po bloku na Michale Filipie doprowadzili do remisu (11:11). W kolejnych akcjach między zespołami trwała wymiana ciosów, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk.  Na skrzydle zameldował się Marcin Waliński (16:14), a po chwili mocnym atakiem popisał się Norbert Huber (15:16). Oba zespoły podejmowały ryzyko w zagrywce, przez co nie brakowało błędów w tym elemencie (18:18). W końcówce asa serwisowego posłał Michal Masny (20:18), a o czas poprosił Robert Prygiel. Po powrocie na plac gry punktował Wojciech Żaliński (19:20), jednak kilka chwil później ręki nie wstrzymywał Marcin Waliński (23:19). Radomianie punktowali blokiem (21:23), lecz po ataku Mateusza Malinowskiego zawiercianie mieli piłkę setową (24:21). Drugą odsłonę zakończył błąd Wojciecha Żalińskiego w polu zagrywki (25:22).

 

Trzecia partia rozpoczęła się od długiej akcji, którą zakończył atak Michała Filipa (1:0). Kilka chwil później równie długą akcję zakończył Mateusz Malinowski (2:2), a początek seta toczył się punkt za punkt (5:5). Ręki w polu serwisowym nie zwalniał Marcin Waliński, którego zagrywki wyprowadziły gospodarzy na prowadzenie (8:5). Na taki bieg wydarzeń zareagował Robert Prygiel i po powrocie na plac gry atakował Norbert Huber (6:8), a po chwili punktował Tomasz Fornal (8:9). Dobra gra Tomasza Fornala w polu zagrywki pozwoliła radomianom wyjść na prowadzenie (11:9). Serię gości przerwał dopiero atak Mateusza Malinowskiego (10:11) i chodź gra toczyła się punkt za punkt, to w dalszym ciągu na prowadzeniu pozostawał zespół z Radomia (14:13; 16:15). Wyróżniającą się postacią był Wojciech Żaliński (17:15), a w śród zawiercian ciężar gry próbował dźwigać Alexandre Ferreira (19:19). W końcówce atakował Marcin Waliński (21:20), ale po chwili serię punktowych zagrywek posłał Wojciech Żaliński (24:21). Seta zakończył  atak w wykonaniu Tomasza Fornala (25:21).

 

Kolejna odsłona miała wyrównany początek (2:2), a obie drużyny  przystąpiły do niego bardzo zmotywowane. Skutecznie na skrzydle atakował Mateusz Malinowski (5:3) i po chwili zawiercianie zatrzymali atak Wojciecha Żalińskiego (7:3). Na taki bieg wydarzeń szybko zareagował opiekun Cerrady Czarnych Radom, lecz czas nie przyniósł oczekiwanych rezultatów (10:4). Zespół gospodarzy od początku narzucił swój rytm gry i utrzymywał kilkupunktową przewagę  (14:7). Jednak przyjezdni nie zamierzali łatwo się poddawać, a asa serwisowego posłał Norbert Huber (9:14). Zespół Aluron Virtu Warta Zawiercie nie tracili koncentracji i po raz kolejny skutecznie atakowali Mateusz Malinowski (16:10) oraz Marcin Waliński (18:10). W końcówce radomianie próbowali nawiązać walkę z rywalami, jednak podopieczni Marka Lebedewa nie zwalniali ręki i po ataku Krzystofa Rejno wygrali seta (25:17).

 

Decydująca partia rozpoczęła się od skutecznego bloku na Mateuszu Malinowskim (1:0), a po chwili mocnym atakiem odpowiedział Alexandre Ferrira (1:1). Zespoły od pierwszych akcji nie traciły koncentracji. Na środku siatki zameldował się Krzysztof Rejno (4:2), a po chwili o czas poprosił Robert Prygiel (5:2). Po powrocie na plac gry zawiercianie utrzymywali zaliczkę (7:3), lecz ze środka siatki atakował Alen Pajenk (4:7; 5:7). Po zmianie stron radomianie odrobili znaczną część strat, a na taki bieg wydarzeń zareagował Mark Lebedew (7:8). Po powrocie na plac gry atakował Mateusz Malinowski (9:7), lecz do wyrównania doprowadził Tomasz Fornal (9:9). Między zespołami nawiązała się walka punkt za punkt, lecz taki stan rzeczy nie trał długo. Po skutecznym bloku na prowadzenie wyszli gospodarze (12:10), jednak radomianie nie zamierzali się poddawać i zaczęli odrabiać starty (12:13). Podopieczni Marka Lebedewa nie stracili jednak koncentracji i po ataku Marcina Walińskiego zakończyli spotkanie i zrobili pierwszy krok w kierunku półfinału (15:13).

 

 

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cerrad Czarni Radom 3:2 (27:29, 25:22, 21:25, 25:17, 15:13)

MVP: Alexandre Ferreira

 

 

Składy zespołów:

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Marcin Waliński, Krzysztof Rejno, Mateusz Malinowski, Alexandre Ferriera, Bartosz Gawryszewski, Michal Masny, Taichiro Koga (libero) oraz Kamil Semeniuk, Grzegorz Bociek, Michał Żuk

 

Cerrad Czarni Radom: Alen Pajenk, Wojciech Żaliński, Dejan Vincić, Michał Filip, Norbert Huber, Tomasz Fornal, Michał Ruciak (libero) oraz Kamil Kwasowski, Reto Giger, Michał Ostrowski, Jakub Rybicki

 

 

 

Źródło: Informacja własna