Bundesliga: VfB Friedrichshafen na czele tabeli po fazie zasadniczej. Zespół Halaby na drugim miejscu

W sobotę rozegrano ostatnie mecze fazy zasadniczej Bundesligi. W ostatniej rundzie zmagań ekipa VfB Friedrichshafen pokonała po czterech setach drużynę SVG Lüneburg, zaś HYPO TIROL AlpenVolleys Haching w takim samym stosunku setów pokonał zespół VCO Berlin. Obie zwycięskie ekipy zajęły dwie czołowe lokaty w tabeli. Porażkę w sobotnim meczu poniosła zaś drużyna Kamila Ratajczaka.

 

Drużyna Netzhoppers Solwo Königspark KW podejmowała ekipę United Volleys Frankfurt. Siatkarze United Volleys Frankfurt od początku narzucili swoje tempo gry i w pierwszym secie zwyciężyli z przewagą dziewięciu punktów. W kolejnych setach rywale postawili im większy opór, ale nie zdołali zatrzymać gości.

 

Gracze z Frankfurtu przyjmowali na poziomie 46% (39% perfekcyjnego), a to przełożyli na 46% skuteczność w ataku. Przeciwnicy przyjmowali z 41% jakością (29% perfekcyjnego). W polu serwisowym i w grze blokiem skuteczniejsi byli goście – posłali 7 punktowych zagrywek przy 4 po stronie rywali, a także ustawili 6 skutecznych bloków wobec 5 bloków gospodarzy.

 

Najlepszym graczem meczu został wybrany Moritz Karlitzek, który był liderem swojego zespołu. Zdobył 21 punktów, mając w tym aż 5 asów serwisowych i 3 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 65%, zaś przyjmował na poziomie 54% (42% perfekcyjnego).

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepszym graczem został wybrany Casey Adam Schouten, który jako lider zespołu zdobył 21 „oczek”. A w swoim dorobku zgromadził 2 asy serwisowe i 1 punktowy blok, zaś atakował ze skutecznością 47%. Libero Kamil Ratajczak zanotował grę w przyjęciu na poziomie 50% (44% perfekcyjnego).

 

Netzhoppers Solwo Königspark KW – United Volleys Frankfurt 0:3 (16:25, 24:26, 29:31)

 

MVP gold: Moritz Karlitzek

MVP silber: Casey Adam Schouten

 

 

Zespół Volleyball Bisons Bühl zmierzył się na własnym boisku z ekipą Berlin Recycling Volleys. Po trzech setach zwycięstwo zapisali na swoim koncie berlińczycy, którzy rundę zasadniczą kończą na trzecim miejscu.

 

Goście przyjmowali na poziomie 66% (26% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 57%. Przeciwnicy zanotowali 56% przyjęcie zagrywki (28% perfekcyjnego), a w ataku zanotowali 45% skuteczność. W polu serwisowym i w grze blokiem lepiej zaprezentowali się przyjezdni – posłali 8 punktowych zagrywek przy 3 po stronie rywali, a także ustawili 7 skutecznych bloków przy 5 blokach gospodarzy.

 

Najlepszym graczem meczu został wybrany rozgrywający Sergei Grankin, który zdobył jeden punkt atakiem. Liderem był Bejamin Patch, który zdobył 21 „oczek”, mając w tym 4 asy serwisowe. Atakował ze skutecznością 71%.

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepszym graczem został wybrany Anton Qafarena, który jako lider zdobył 18 punktów, mając w tym 3 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 60%.

 

Volleyball Bisons Bühl – Berlin Recycling Volleys 0:3 (23:25, 20:25, 22:25)

MVP gold: Sergei Grankin

MVP silber: Anton Qafarena

 

 

Zespół SWD powervolleys Düren w ostatnim meczu fazy zasadniczej podejmował ekipę HELIOS Grizzlys Giesen. W pierwszym secie gospodarze zwyciężyli z przewagą aż 12 punktów. Kontroli nie stracili w kolejnych setach, choć rywale postawili im większy opór.

 

Gospodarze przyjmowali na poziomie 47% (21% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 52%. Przeciwnicy zanotowali 37% jakość przyjęcia (13% perfekcyjnego), a w ataku zagrali ze skutecznością 41%. W polu serwisowym skuteczniejsi byli gospodarze, posyłając 6 punktowych zagrywek przy 2 po stronie rywali. W grze blokiem jednak skuteczniejsi byli goście – 11 punktów tym elementem wobec 8 w zespole gospodarzy.

 

Najlepszym graczem meczu został wybrany Florian Lacassie, który zdobył 11 punktów. Atakował ze skutecznością 50% i na takim samym procencie zanotował grę w przyjęciu- 50% (33% perfekcyjnego).

 

W zespole gości liderem był Michal Krisko, który zdobył 9 „oczek” przy 47% skuteczności ataku.

 

SWD powervolleys Düren – HELIOS Grizzlys Giesen 3:0 (25:13, 25:20, 27:25)

MVP gold: Florian Lacassie

MVP silber: Michal Krisko

 

 

Zespół VCO Berlin zmierzył się na własnym boisku z ekipą HYPO TIROL AlpenVolleys Haching. Gospodarze na swoim koncie zapisali jedynie drugą partię. Pozostałe należały do zespołu Pawła Halaby, który fazę zasadniczą zakończył na drugim miejscu w tabeli.

 

Goście przyjmowali na poziomie 54% (10% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 50%. Przeciwnicy zanotowali 34% jakość przyjęcia (10% perfekcyjnego), a w ataku zagrali ze skutecznością 46%. W polu serwisowym obie drużyny zdobyły po 4 punkty, zaś w grze blokiem skuteczniejsi byli przyjezdni – 11 punktów tym elementem wobec 4 po stronie rywali.

 

Liderem w ekipie gości był Kirill Klets, który zdobył 20 „oczek”, mając w tym 2 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 64%. Paweł Halaba, który w pierwszych dwóch setach pojawiał się na zmiany, a następnie rozegrał dwie ostatnie partie, do dorobku zespołu dołożył 12 „oczek”, a w tym posłał 2 asy serwisowe i ustawił 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 64%, zaś przyjmował na poziomie 50% (7% perfekcyjnego).

 

Po przeciwnej stronie siatki liderem był Julian Meissner, zdobył 20 „oczek” przy 62% skuteczności.

 

VCO Berlin – HYPO TIROL AlpenVolleys Haching 1:3 (22:25, 25:16, 14:25, 19:25)

MVP gold: 

MVP silber:

 

 

Drużyna SVG Lüneburg zmierzyła się na własnym boisku z zespołem VfB Friedrichshafen. Gospodarze zwyciężyli tylko w pierwszej partii. Kolejne trzy należały do gości, którzy rundę zasadniczą zakończyli na pozycji lidera tabeli.

 

Gracze z Friedrichshafen przyjmowali na poziomie 58% (35% perfekcyjnego), zaś atakowali na poziomie 61%. Przeciwnicy zanotowali grę w przyjęciu na poziomie 56% (36% perfekcyjnego), a w ataku zagrali ze skutecznością 50%. W polu serwisowym o punkt skuteczniejsi byli goście, posyłając 5 punktowych zagrywek, ale w grze blokiem o punkt lepiej zaprezentowali się gospodarze – 9 bloków.

 

Najlepszym graczem meczu został wybrany David Sossenheimer, który jako lider zespołu zdobył 15 punktów, mając w tym 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 54%, zaś przyjmował na poziomie 71% (43% perfekcyjnego). Bartłomiej Bołądź do dorobku zespołu dołożył 14 „oczek”, a w tym posła 1 asa serwisowego i ustawił 2 punktowe bloki. Atakował ze skutecznością 79%.

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepszym graczem został wybrany Matthias Pompe, który zdobył 12 punktów, mając w tym 1 asa serwisowego. Atakował ze skutecznością 42%, a przyjmował na poziomie 58%.

 

SVG Lüneburg – VfB Friedrichshafen 1:3 (25:22, 24:26, 20:25, 20:25)

MVP gold: David Sossenheimer

MVP silber: Matthias Pompe

 

 

Drużyna TV Rottenburg zmierzyła się na własnym boisku z zespołem WWK Volleys Herrsching. W tym pojedynku kibice mogli oglądać pięciosetową walkę, w której skuteczniejsi byli goście.

 

Goście przyjmowali na poziomie 46% (21% perfekcyjnego), zaś atakowali ze skutecznością 42%. Przeciwnicy zanotowali 52% jakość przyjęcia (28% przyjęcia perfekcyjnego), a w ataku zagrali ze skutecznością 42%. Zarówno w polu serwisowym, jak i w bloku, o punkt skuteczniejsi byli gospodarze – posłali 6 asów serwisowych i ustawili 17 punktowych bloków.

 

Najlepszym graczem meczu został wybrany libero Ferdinand Tille, który zanotował 45% jakość przyjęcia zagrywki (18% perfekcyjnego). Liderem był Griffin Schields, który zdobył 27 punktów, mając w tym 2 punktowe zagrywki i aż 6 skutecznych bloków. Atakował ze skutecznością 40%.

 

Po przeciwnej stronie siatki najlepszym graczem został wybrany Mitchell Penning, który zdobył 19 punktów, mając w tym 3 asy serwisowe i 5 punktowych bloków. Atakował ze skutecznością 52%.

 

TV Rottenburg – WWK Volleys Herrsching 2:3 (25:22, 23:25, 27:25, 23:25, 9:15)

MVP gold: Ferdinand Tille

MVP silber: Mitchell Penning

 

 

Układ tabeli po rundzie zasadniczej:

 

 1. VfB Friedrichschafen, 55 pkt
 2. HYPO TIROL AlpenVolleys Haching, 53 pkt
 3. Berlin Recycling Volleys, 52 pkt
 4. SVG Lüneburg, 45 pkt
 5. United Volleys Frankfurt, 42 pkt
 6. SWD powervolleys Düren, 41 pkt
 7. WWK Volleys Herrsching, 27 pkt
 8. Volleyball Bisons Bühl, 24 pkt
 9. Netzhoppers Solwo Königspark KW, 21 pkt
 10. HELIOS Grizzlys Giesen, 18 pkt
 11. TV Rottenburg, 10 pkt
 12. VCO Berlin, 8 pkt

Źródło: www.volleyball-bundesliga.de / opracowanie własne