GKS Katowice rozpoczyna kompletowanie składu na sezon 2019/2020

Sezon zasadniczy dobiega końca, a drużyny powoli rozpoczynają kompletowanie składów na sezon 2019/2020. Dzisiaj o przedłużeniu kontraktów z zawodnikami poinformowali włodarze GKS-u Katowice. Na pozostanie w Katowicach na kolejne rozgrywki zdecydowali się środkowy Emanuel Kohut oraz rozgrywający Maciej Fijałek.

 

Cenne doświadczenie

 

Emanuel Kohut jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników, jacy występują w katowickiej drużynie. Karierę siatkarską rozpoczął w klubie z Bratysławy w 2003 roku, a na swoim koncie ma dwa tytuły mistrza Słowacji oraz dwa srebrne medale rodzimych rozgrywek. W swojej karierze występował również w niemieckim TSV Unterhaching, z którym wywalczył mistrzostwo Niemiec. Najwięcej czasu spędził jednak w lidze włoskiej, skąd w 2016 roku przeniósł się do Cerradu Czarnych Radom. Emanuel Kohut odegrał w Radomiu znaczącą rolę, a po sezonie 2016/2017 zdecydował się na pozostanie w Polsce, a jego wybór padł na GKS Katowice. Również w katowickiej drużynie środkowy jest jednym z filarów drużyny. Obecnie siatkarz zdecydował się na przedłużenie kontraktu z GKS-em Katowice o kolejne dwa sezony. „Bardzo podoba mi się w Katowicach, dlatego nie chciałem zmieniać środowiska. Dużo rozmawialiśmy o projekcie na kolejne dwa lata i bardzo mi się on spodobał. GKS ma być mocnym zespołem, który w kolejnych sezonach nie tylko utrzyma poziom, ale może wskoczyć na jeszcze wyższy. Chcę być tego częścią” – powiedział Emanuel Kohut.

 

 

Kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się na pozostanie w Katowicach jest rozgrywający Maciej Fijałek. Siatkarz w katowickim zespole występuje już od czterech sezonów i jest jednym z nielicznych zawodników, którzy po awansie do najwyższej fazy rozgrywkowej pozostaw w GKS-ie Katowice. Maciej Fijałek w trwającym sezonie jest kapitanem zespołu, a w decydujących momentach wykazuje się dużym doświadczeniem. Nowa umowa rozgrywającego będzie obowiązywała do zakończenia rozgrywek 2019/2020. „Jestem niezmiernie zadowolony, że dłużej będę mógł reprezentować barwy GieKSy. Czuję się częścią tego Klubu, a kolejny sezon będzie już moim piątym w Katowicach. Mam nadzieję, że po raz kolejny pokażemy się z bardzo dobrej strony” – powiedział Maciej Fijałek.

 

 

GKS Katowice czekają duże zmiany kadrowe, a zatrzymanie doświadczonych zawodników jest dużym plusem w kontekście walki w sezonie 2019/2020. W trwających jeszcze rozgrywkach katowiczanie mieli szansę na zajęcie miejsca w szóstce, jednak po porażce z PGE Skrą Bełchatów zaprzepaścili możliwość walki o medale. Na zakończenie sezonu zasadniczego katowiczanie zmierzą się z Jastrzębskim Węglem, a w kolejnej fazie zagrają o miejsca 7-8 z Asseco Resovią Rzeszów.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/ opracowanie własne