Serie A: Kolejna wygrana zespołu Włodarczyka

Drużyna Wojciecha Włodarczyka w dziesiątej kolejce rundy rewanżowej Serie A odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie, a Polak był kluczowym ogniwem. Udany mecz mają za sobą również zespoły Kamila Rawiaka, Michała Kędzierskiego i Wilfredo Leona. Gorycz porażki musieli natomiast przełknąć Bartosz Bednorz i Damian Domagała.

 

Sir Safety Conad Perugia w trzech setach pokonała Consar Ravennę, ale ostatnie partie były bardzo wyrównane. Gracze z Ravenny zdecydowanie lepiej zagrali w bloku (9:2), ale w pozostałych elementach wyższą skuteczność mieli podopieczni trenera Lorenzo Bernardiego. Najlepszym zawodnikiem w zespole gości był Wilfredo Leon, który zdobył 20 punktów przy skuteczności w ataku na poziomie 75%. Udane spotkanie ma na swoim koncie również Aleksandar Atanasijević, który punktował 13 razy. W Consar Ravennie liderem był Kamil Rychlicki, ale jego trzynaście „oczek” tym razem nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa.

 

Consar Ravenna – Sir Safety Conad Perugia 0:3 (19:25, 23:25, 22:25)

MVP: Wilfredo Leon

 

 

 

Top Volley Latina w żadnym z trzech setów nie zdołała nawiązać wyrównanej walki z przeciwnikami i tym samym Cucine Lube Civitanova szybko dopisała do swojego konta cenne trzy punkty. Gospodarze tylko dwa „oczka” zdobyli blokiem, o siedem mniej niż rywale, słabiej wypadli również w polu serwisowym (2:8). Podopieczni trenera Ferdinando de Giorgiego utrzymali wysoką jakość przyjęcia – 73%, co przełożyli na 64% atak. Najlepszym zawodnikiem po stronie gości był Yoandry Leal, który miał 15 punktów, z czego cztery zagrywką, i utrzymał 77% w ataku. Dobry mecz zagrał również Osmany Juantorena, dokładając do dorobku zespołu 12 punktów. W Top Volley Latinie ciężar gry na swoje barki wziął Tonček Štern, ale jego osiem punktów niewiele dało w kontekście ostatecznego wyniku.

 

Top Volley Latina – Cucine Lube Civitanova 0:3 (14:25, 15:25, 18:25)

MVP: Yoandry Leal

 

 

Siatkarze Itasu Trentino rozpoczęli spotkanie z Revivre Axopower Milano od porażki w pierwszym secie, w kolejnych trzech jednak przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Obydwie drużyny zdobyły po dziewięć punktów blokiem, utrzymując przy tym przyjęcie na poziomie 40% i atak 48%. W polu serwisowym natomiast lepiej zaprezentowała się drużyna z Trydentu zdobywając osiem asów przy trzech rywali. Najwięcej punktów w Itasie Trentino zdobył Aaron Russel – 19, utrzymując 43% jakości ataku. Luca Vettori i Uroš Kovačević dołożyli do dorobku klubu po 15 „oczek”. Serb wybrany MVP spotkania posłał na stronę rywali 4 asy i trzy razy zatrzymał przeciwników blokiem. Liderem Revivre Axopower Milano był Nimir Abdel-Aziz, który dołożył do konta drużyny 18 punktów przy 42% ataku.

 

Revivre Axopower Milano – Itas Trentino 1:3 (25:19, 19:25, 17:25, 23:25)

MVP: Uroš Kovačević

 

 

 

Kioene Padova potrzebowała tylko trzech setów, by pokonać Calzedonię Verona. Gospodarze w żadnej z partii nie pozwolili rywalom na przekroczenie granicy dwudziestu punktów. Gospodarze lepiej zaprezentowali się w polu serwisowym, gdzie zdobyli pięć asów przy jednym klubu z Werony, również jakość przyjęcia i ataku była wyższa po ich stronie. Zawodnicy Nikoli Grbića lepiej zagrali w bloku (9:6). Liderem Calzedonii Verona był Matey Kaziyski, który zdobył 11 „oczek” przy 48% skuteczności. W Kioene Padovie najlepszym graczem był Maurice Torres, który zdobył 17 punktów przy 58% jakości, a po dziesięć dołożyli Alberto Polo i Yacine Louati.

 

Kioene Padova – Calzedonia Verona 3:0 (25:18, 25:19, 25:15)

MVP: Maurice Torres

 

 

Azimut Leo Shoes Modena tylko w jednym secie meczu z Vero Volley Monzą zdołała zapisać na swoje konto zwycięstwo, w związku z czym w tej kolejce nie zdobyła ani jednego punktu. Goście dobrze zagrali blokiem, zatrzymując rywali 16 razy, o sześć więcej niż oni, utrzymali też wyższą jakość ataku (52% do 47%). Liderem Vero Volley Monzy był Paul Buchegger, który zdobył 20 punktów, z czego dwa blokiem i dwa zagrywką. Po piętnaście „oczek” dołożyli Iacopo Botto i Donovan Dzavoronok. W Azimut Leo Shoes Modenie liderem był Ivan Zaytsev, który skończył spotkanie z dorobkiem 19 punktów przy 61% skuteczności. Bartosz Bednorz dołożył do konta zespołu 10 „oczek”, z czego po jednym blokiem i zagrywką.

 

Azimut Leo Shoes Modena – Vero Volley Monza 1:3 (22:25, 26:28, 25:20, 18:25)

MVP: Santiago Orduna

 

 

Globo Banca Popolare del Frusinate Sora w czterech setach pokonała Tonno Callipo Calabria Vibo Valentię i dopisała do swojego konta cenne trzy punkty. Goście lepiej zagrali zagrywką (8:5) i blokiem (zatrzymali rywali 11 razy). W zespole Tonno Callipo Calabria Vibo Valentii najlepszym zawodnikiem był Mohamed Al Hachdadi, który dołożył do dorobku 19 punktów przy 42% skuteczności w ataku. Damian Domagała pojawił się na boisku w dwóch setach i zdobył cztery punkty, 3 atakiem i 1 blokiem. W Globo Banca Popolare del Frusinate Sorze ciężar gry na swoje barki ponownie wziął Dušan Petković, który dołożył do dorobku zespołu 25 punktów przy 44% skuteczności w ataku. Michał Kędzierski zagrał całe spotkanie i zdobył cztery „oczka”, 1 zagrywką i 3 atakiem. Karol Rawiak nie pojawił się na boisku.

 

Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia – Globo Banca Popolare del Frusinate Sora 1:3 (27:25, 16:25, 23:25, 20:25)

MVP: Joao Rafael de Barros Ferreira

 

 

 

BCC Castellana Grotte potrzebowała pięciu setów, by pokonać Emma Villas Sienę, a wszystkie sety były wyrównane. Najbardziej zaciętą rywalizację było widać w pierwszym i ostatnim secie, zakończonych na korzyść gospodarzy. Obydwie drużyny wywalczyły po dziesięć punktów blokiem i utrzymały 64% jakości przyjęcia. W ataku minimalnie lepsi byli gracze ze Sieny (52% do 48%). W Emma Villas Sienie najwięcej punktów miał Yuki Ishikava – 28 przy 67% skuteczności w ataku, a tylko o dwa mniej miał Fernando Herandez (z czego pięć blokiem). Nie wystarczyło to jednak do odniesienia zwycięstwa. W BCC Castellanie Grotte liderem był Mojtaba Mirzajanpour z dorobkiem 21 „oczek” i skutecznością 45%. Kolejny bardzo dobry mecz zagrał Wojciech Włodarczyk, który miał 19 punktów przy 68% jakości w ataku, utrzymał on również 71% przyjęcia.

 

BCC Castellana Grotte – Emma Villas Siena 3:2 (28:26, 23:25, 16:25, 25:22, 15:13)

MVP: Wojciech Włodarczyk

 

 

 

Źródło: legavolley.it/opracowanie własne